Nitroděložní tělíško Jaydess

26. ledna 2015 v 15:15 |  Tělísko Jaydess
Tímto článkem bych ráda poradila všem, kteří uvažují, jestli si tohle tělíško pořídit nebo třeba i těm, kteří ho již mají. Než jsem si ho nechala zavést já, tak jsem taky hledala článek, zkušenost, recenzi, ale bohužel jediné co jsem našla, byly nějaké diskuze. Budu sem psát naprosto všechno a naprosto upřímně, takže se omlouvám, jestli bude někomu něco připadat až moc intimmí....Každopádně doufám, že to aspoň pomůže :-)

Budu se snažit psát uplně všechno po celé ty 3 roky a budu to psát všechno sem do tohoto článku, takže se bude postupně rozšiřovat.

Co to vlastně je?

Nitroděložní tělísko Jaydess je forma antikoncepce, která by měla být ještě účinnější než ta hormonální. Je to tělíško menší než ostatní a z toho důvodu je vhodné i pro nerodičky. Jak tělísko funguje si můžete přečít v některém z odborných článků. Jen bych chtěla říct, že tělíško se zavádí ambulantně a je to na 3 roky. Z tělíska trčí 2 vlasce, za které se tělísko potom vytáhne. To je docela nevýhoda, protože Váš partner to může při sexu cítít. Neměly by se používat tampony. Výhodou ale je, že byste neměli menstruovat nebo popřípadě jen špinit.

Proč zrovna nitroděložní tělísko?

Od 15 let jsem užívala hormonální antikoncepci a asi poslední 2 roky jsem měla obrovské problémy s vaginálními mykózami. Bylo to už nesnesitelné, protože jsem je měla opravdu pravidelně každý měsíc, když mi začínala menstruace. Takže sotva co jsem jednu přeléčila, za chvíli mi už začala další... Zkoušela jsem různé léky. První ty na volný prodej- Gyno-Pevaryl ( k ničemu), Rosalgin (k ničemu), Canesten, tak potom i ty na předpis od gynekologa- Macmiror(to mi zezačátku pomáhalo) a naposledy Clotrimazol (ten byl asi nejlepší ze všeho). Používala jsem něco i preventivně- Mycomax (ten zezačátku pomáhal) a Fermalac (na nic).

Léčil se se mnou i přítel, ale prostě se to nedalo vydržet. Nemohli jsme spolu spát, protože mě to bolelo, byla jsem pořád nervózní. Navíc jsem musela neustále nosit vložky, protože když jsem si dala na noc vaginální tabletu, tak to ze mě celý druhý den teklo.......

Můj gynekolog mi navrhnul zavedení tohoto tělíska. Říkal, že to je jediná šance, jak se těch mykóz zbavit a zárověň být pořád chráněná. Prý to zaváděl už hodně mladým nerodičkám a všechny s tím byly moc spokojené.


Samotné zavedení

Na zavedení se chodí v prvních dnech menstruace a stejně tak jsem to měla i já.
Doktor mi udělal první ultrazvuk a zeptal se mě, jak snáším bolest a jesti nechci radši trochu přispat. Odmítla jsem, protože jsem na bolesti břicha docela zvyklá, jelikož mám ještě nějaké problémy se střevy (o tom třeba někdy příště).

Takže jsem si vyskočila na to lehátko a pan doktor mi řekl, že mi bude muset první podržet děložní čípek, aby se tam dostal. V ten moment, kdy to udělal, jsem myslela, že umřu. Byla to nesnesitelná bolest. Nedá se to ani popsat. Rozbrečela jsem se tam, jak malé děcko. Nejhorší bylo, že on to jakoby musel držet skřípnuté po celou dobu toho zavádění, takže ta bolest nepřestávala. No a pak mi začal zavádět to tělísko. Při jeho roztažení to bylo další obrovská bolest, ale oproti tomu čípku to bylo nic. Konečně mi ten čípek pustil a bylo hotovo. Bolest se trochu zmírnila, ale neustala.
On i sestřička mě utěšovali a pomáhali mi slézt. Provedl mi ještě jeden ultrazvuk. Všechno bylo v pořádku, tělísko bylo tam kde má. Sestřička mi píchla injekci proti bolesti, která mi ale moc nepomohla.

Jela jsem s mamkou domů a celý den proležela. Asi po 4 hodinách tak bolest docela přestala...

Prvních pár dní

Pomalu mi končila menstruace. Břicho mě občas pobolívalo.
Asi po 3 dnech jsme měli s přítelm první sex. Bylo to dost zvláštní, když tam byly ty vlásky, ale nijak nás to neomezovalo. Nic mě nebolelo.

Během dalších 2 měsíců..

Asi po měsíci mě začalo nějak pobolívat břicho. Říkala jsem si, že to tak asi bude ještě nějakou dobu, než to uplně usadí. Pak jsem ale začala špinit. Měla jsem jít zrovna na kontrolu ke gynekologovi. Ten mi udělal ultrazvuk a tělísko bylo tam kde má, všechno bylo v pořádku. Ale měla jsem cystu na pravém vaječníku! Moje první cysta v životě. To byl ten důvod bolesti břicha a špinění a prý jsou cysty bohužel při tomto tělísku dost časté...

Pan doktor mi předepsal Dectralex, což je lék pro zesílení žilní stěny tzn. abych přestala špinit. Asi po týdnu užívání jsem přestala špinit a i mě přestalo bolet břicho. Potom mi proběhla mensturace. To už nebylo špinění, ale takové slabší až střední krvácení, jako jsem mívala vždycky.
Pak jsem šla na kontrolu kvůli té cystě. Ta opravdu zmizela a vše bylo zase v pořádku.

Asi po 2 dnech od kontroly mě zase začalo bolet břicho a to docela hodně. Poté jsem začala špinit... Usoudila jsem, že to bude další cysta, jelikož jsem měla uplně stejné pocity jako u té minulé. Ani jsem nešla k doktorovi, protože už mi to bylo trapné, byla jsem tam vařená-pečená. Začala jsem zase brát ten Dectralex a asi po 2 týdnech to zase přestalo.

Dál mi proběhla menstruace, už trošku slabší, než ta minulá. Spíš takový tekutý růžový výtok.

Nyní mám jít na gyndu až v březnu kvůli stěrům z čípku. Snad tam nebudu muset dřív!!!
Mám z těch cyst docela strach, protože jsem četla, že když jsou často, pomohou způsobit neplodnost :-(.

Začínám si říkat, jestli nebylo lepší žít s těmi mykózami, které mi nemůžou způsobit nic vážného než mít pořád cysty.....

Sex s tělískem

Někdy je to dobré a někdy ne... Ty vlasce totiž jsou schované za čípkem a někdy vylezou. Takže když jsou vylezlé tak to tam přítel cítí a občas ho to i píchne :-(. Ale už jsme se naučili je zastrčit za ten čípek :-D

Ty provázky vidím jako velkou nevýhodu. Pokud nemáte stálého partnera, tak bych vždy toho dotyčného před sexem na to upozornila. Myslím si, že při hrátkách by se mohlo klidně stát, že by za ty provázky omylem prsty zatáhnul a tělisko se mohlo pohnout, kdyby to nevěděl...

Jako velké plus vidím to, že mi stoupla chuť na sex!!!!!!! A to dost hodně. Jsem za to neskutečně ráda, protože předtím při užívání hormonální antikoncepce jsem ji měla téměř na bodu 0. :D

Vedlejší účinky aneb zhoršila se mi pleť..

Tak tohle je téma na samostatnou kapitolu...
Při hormonální antikoncepci jsem měla krásnou normální pleť a opravdu vyjímečně sem tam nějaký pupínek.
Ale teď při tělísku je to jedna velká katastrofa!!! Každé ráno se bojím podívat do zrcadla, každý den mi tam naběhnou 2-3 nové pupínky. Dělají se mi takové ty boláky, kterých se těžko zbavuje. Navíc se mi extrémně mastí pleť. Tohle všechno ovšem dávám za vinu vysazení hormonální antikoncepce. Takže, jestli někdo budete mít tělísko a předtím jste žádnou antinu nebrali, asi nebudete mít problém.
Navíc pozoruji, že pleť se mi vždy ještě víc zhorší v období, kdy mám cystu.

REKAPITULACE PO 2 MĚSÍCÍCH

+ mykózy mi opravdu zmizely !!! (musím zaklepat)
+ značně se mi zvýšila chuť na sex
+ cítím se "čistěji" a neovlivněně hormonama- pokud mě někdo chápete
+ nemusím myslet na polykání antikoncepce


- katastrofální stav pleti
- cysty !!!!
- trošku mě štvou ty vlasce
- neustále mě bolí břicho a občas špiním ( => necítím se pohodlně a sebejistě)


Po 5 měsících

Pomalu se blíží půl rok od zavedení mého tělíska, neboli pomyslný mezník, do kdy by se mělo všechno srovnat...

No musím říct, že mě už tolik nebolí břicho, ale cysty mám neustále. Navíc jsem měla jednou obrovskou (jednou to mám potvrzené) cystu žlutého tělíska velikosti 50x45 mm.. Na gyndu jsem letěla okamžitě druhý den, co jsem to ucítila, protože jsem tak nesnesitelné bolesti, že jsem myslela, že se mi tělísko nějak vyloučilo nebo posunulo. Asi po 2 hodinách ty bolesti přestaly, tak jsem šla až druhý den ráno.. Nepochybuji o tom, že i teď, když Vám tady píšu, tak mám v sobě cystu. Už to poznám jako vlastní boty, na gyndu s tím už nechodí, stejně se stím nedá nic udělat, ale bylo mi řečeno, že ty cysty nevadí, je to jakoby jenom pro mě nepříjemné, ale prý je velmi malé procento, že by se mohlo něco stát.

Měla jsem mezitím asi 2x vaginální mykózu (důvod, proč jsem si nechala tělisko byl, aby mi vaginální mykózy přestaly), ale měly spíš takový lehký průběh. Začaly před menstruací a já jsem si to jen párkrát namázla kokosovým olejem, aby to tolik nesvědilo a během menstruace to vždy zmizelo.

A co se týká menstruace, tak bych měla teď už jen špinit nebo nemít žádnou. Samozřejmě já musím být zase ta výjimka, takže nejen, že mám menstruaci silnější než kdy předtím, tak ji velmi prožívám. Šíleně mě bolí břicho a někdy i tak, že nejsem schopná ani nic dělat- ale to může být zapříčiněno i kombinací menstruace s cystami..

Asi to tu vypadá, jako bych to tělisko chtěla jen hanit a snažila se napsat, co nejvíc negativní recenzy. Bohužel mě tělísko asi moc nesedlo. Byla bych strašně ráda, kdyby se to všechno srovnala a pořád na ten den čekám, ale zatím se nic neděje. Jedinou pozitivní věc, kterou jsem u tělíska zaznamenala je zvýšení chuti na sex (což hodně oceňuji :-D) a potom zmírnění vaginálních mykóz. Ale asi je otázka, zda bych radši neměla zpátky antikoncepci a neustále léčila vaginální mykózu, než tohle všechno................... :/

A tím narážím na další mínus. Od zavedení tělíska jsem přibrala 4 kg, a když držím dietu, jaká mi vždy předtím účinně pomohla zhubnout, nedaří se a já nemůžu shodit ani jediné deka.. Jsem z toho fakt naprašky, protože jestli to takhle půjde dál, tak si nechám tělísko vytáhnout, fakt nechci být bečka!!!!!! .:(((((((((((((((

Četla jsem to i hodně v diskuzích, že i po Mireně ženský přibraly a nešlo to dolů a jak tělísko vytáhly, tak to z nich hned všechno spadlo. No snad to bude i můj případ, že ty kila pak sami odejdou :-D

Držte mi palce! Zatím docela uvažuji o vytažení tělíska a to zejména kvůli tomu nabíraní váhy.

Po 8 měsících

Ahojte holky, tak se po delší odmlce zase hlásím. Tato část článku bude asi trochu pozitivnější než byl článek doposud. Řekla, že se moje tělo s tělískem konečně nějakým způsobem sžilo a už nědělá takové potíže....

S tělískem začínám být konečně spíš spokojená než nespokojená. Sice krvácím pořád víc, než když jsem brala HA a taky je ta menstruace bolestivější, trvá cca 6 dní, ale moje pleť se už jakž takž vrátila do normálu. Není to ta krásná bezchybná pleť, jakou jsem měla při HA, ale už se docela uklidnila, nějaký pupínek se vždy najde, ale není to taková hrůza. Takové ty boláky už se mi moc nedělají. :)

Dřív jsem hodně psala, že jsem mívala cysty a na gynekologii jsem byla jako doma. Teď už to tak neřeším, na gyndě jsem byla naposledy asi před 2 měsíci a ani tam neplánuji v brzké době jít. V podbřišku mě pořád občas pobolívá, cítím to a tak, ale už jsem si na to zvykla a neřeším, jestli mám cystu nebo proč mě to bolí. Asi to tak je lepší, člověk to pak prostě přestane vnímat...

Na ty vlasce jsem si už úplně zvykla, ani si sama sebe nedovedu bez nich představit :-D. Prostě to beru tak, že tam mají být a ani přítel to vůbec nevnímá. Holt je to všechno jen a jen o zvyku. Btw. na zkrácení jsem nikdy nebyla a to i přesto, že je mám relativně dlouhé.

Dřív jsem taky psala, že jsem dost přibrala a nejde mi s váhou nic udělat. Teď, po těch 8 měsících, se to už uklidnilo a já se snažím držet dietu a vidím první výsledky! juch! :)

Kdybych měla shrnout to, proč jsem momentálně nejspokojenější tak to bude určitě to, že se nemusím hlídat, jestli beru prášky, mám pořád obrovskou chuť na sex, řekla bych, že si ho dokážu i víc užít, mám méňě strach z otěhotnění, takže si s přítelem nemusíme dávat pozor a hlavně od zavedení jsem neměla ani jednu jedinou kvasinkovou infekci, což byl důvod mého rozhodnutí pro Jaydess. Takže Jaydess vlastně moje očekávání splnil :) Zezačátku to bylo peklo, způsoboval mi spoustu starostí a bolestí, ale teď jsem spokojená :) Podle mě je to opravdu hrozně invdiviuální věc a i když jsem si ještě po půl roce byla 100% jistá, že mi tělísko nesedlo a půjdu ho vytáhnout, vyplatilo se mi počkat a teď je to v podstatě v pořádku :)

Jak oddálit menstruaci při Jaydess

Teď bych se s vámi ráda podělila s mými zkušenostmi, když jsem potřebovala oddálit menstruaci.
Při hormonální antikoncepci je to jednoduché, prostě nevysadíte nebo nejíte placebo prášky a jdete rovnou na další plato= menstruace až další cyklus.

Jenže u těch z nás, smolařek, které i při Jaydess mají menstruaci, jak jsem četla v komentářích nejsem sama, která ji mám hodně silnou, to není tak jednoduché. Oddálit menstruaci jsem potřebovala kvůli dovolené a tak, protože jsme se měli koupat, saunovat a necítila bych dobře.

Nicméně jsem se zašla poradit za mým gynekologem a ten mi předepsal prášky jménem Norethisteron. Má se začít brát tuším 3 dny před očekávanou menstruací, potom jakoby během té doby menstruace a neměl by se brát déle jak 10 dní. Po vysazení by se měla do 3 dnů dostavit menstruace.

Moje zkušenosti jsou takové, že jsem ho začala brát opravdu tak cca 3 dny před očekávanou menstruací a brala jsem 3 tablety denně (ráno-v poledne- večer), potom pořád 3 tablety během doby mestruace než jsem to vysadila. Menstruace se mi někdy dostavila do 3 dnů, někdy tak do týdně , někdy jsem se jen lehce špinila. Norethisteron je opravdu skvělá věc, ale jako u všeho nesmí se to přehánět.

Já ho potom brala i během cyklu, když jsem cítila, že bych měla špinit a tak. No úplně se mi rozhodil cyklus, nepravdielně jsem menstruovala, zhoršila se mi pleť... Doplatila jsem na mou blbost.
Pokud to budete užívat svědomitě, je to opravdu skvělá věc. Nepociťovala jsem žádné vedlejší účinky, ani jsem nešpinila.

ROZHODLA JSEM SE PRO VYTAŽENÍ

Tak po téměř 2 letech s Jaydess jsem se na základě výše popsaných neustálých bolestí břicha rozhodla si nechat tělísko vytáhnout. Hlavně kvůli tomu, že se mi nelíbilo brát tolik léků na bolest, nepřišlo mi to dobré pro tělo a bez nich jsem to nevydržela.

Rozhodla jsem se takřkta z minuty na minutu, prostě jsem si řekla, že tohle už snášet nebudu. Zavolala jsem gynekologovi, přičemž jsem čekala, že mě objedná tak za týden a já se na to psychicky stačím připravit. Jenže on mi řekl, ať přijedu hned, že má zrovna čas. Chytl mě obrovský strach z toho, že to bude bolet jako při zavádění, ale musela jsem to zvládnout, vzala jsem si 2 Valetoly preventivně a jela jsem k němu.

Se slzama v očích jsem si lehala na lehátko a on mě pořád uklidňoval, že to ani neucítím, ale bůhví proč jsem mu nevěřila? Že by protože mi to říkal i při zavádění? No každopádně jsem se chytla pořádně rukama lehátka, abych měla co mačkat, až to bude bolet, když mi řekl, že už je to venku a ukázal mi to. Holky musím říct, že jsem opravdu necítila vůbec nic, ani jak jede ven, prostě nic. Jen zatáhl a bylo to venku. Možná, kdybych si nebrala ty prášky na bolest, tak bych něco malinko cítila, ale asi by to taky nebolelo. Takže mě zavedení vůbec nebolelo !!!!! Byla jsem šťastná jak tři grepy.

Bolesti břicha, které jsem s Jaydess mívala po vytažení přestali a byla jsem půl roku bez jakékoliv antikoncepce a musím říct, že to tak bylo nejlepší a asi u toho zůstanu. Nic mě nebolí, žádné nepříjemné pocity, prostě jsem sama sebou, takže mám i víc chuť na sex. :-) Někdo se v komentářích myslím ptal, jestli se mi zhoršila pleť po vytažení. Ne nezhoršila a podle mě by ani nikomu jinému neměla. Jaydess by mělo ovlivňovat pouze dělohu, nikoliv celé tělo jako běžná hormonální antikoncepce.

Na závěr bych jen ráda zprostředkovala, co by můj gyekolog řekl. Prý zavedl Jaydess asi 20 pacientkách a z toho 15 mělo stejné problémy jako já a už to prý nikdy žádné nerodičce nedoporučí.

A to je konec mého příběhu s Jaydess. Jsem nesmírně šťastná, že tohle četlo tolik lidí a hlavně Vaše komentáře jsou také obrovských přínosem! Děkuji! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (108)
Zobrazit starší komentáře

1 Kristy01 Kristy01 | 5. února 2015 v 22:12 | Reagovat

Děkuji jménem všech za report :-) já mám také Jaydess už 3,5 měsíce a v půlce cyklu se mi objevují ostré bolesti v podbřišku, převážně na pravé straně doprovázené lehkým špiněním cca 3 dny Když jsem s tím šla na gyndu, doktor mi řekl, že to je nejspíš bolestivá ovulace (jak praskne ten folikul). Tak teď nevím zda nemohu mít také tu cystu :-( ale dělal mi ultrazvuk, tak to by tam snad viděl ne?

2 admin nekupujto admin nekupujto | 14. února 2015 v 8:24 | Reagovat

Ahoj Kristy01:),
jsem moc ráda, že jsem pomohla ;-) Hodlám článek dopisovat, protože teď už se mi to zlepšilo a už žádné problémy nemám. Břicho mě občas zabolí ale už nešpiním. Takže jsem konečně spokojená. Asi je potřeba nějaký čas počkat než si to sedne.
Cystu by na ultrazvuku určitě viděl, takže to nejspíš bude ta bolestivá ovulace. Doktor tomu rozumí nejlíp. :-)

3 Žanda Žanda | 15. února 2015 v 21:39 | Reagovat

Ahoj, 26.1. jsem byla na zavedení..Při sexu si partner stěžuje, že ho tělísko píchá a škrábe..Chci se zeptat jestli toto časem zmizelo? Někde jsem četla, že se dají vlákna zastřihnout, ale nevím.. :-/ děkuji za odpověď:-)

4 nekupujto nekupujto | 19. února 2015 v 17:02 | Reagovat

[3]:
Ahoj Žandi,
můj přítel taky říkal, že tam ty vlásky cítí, ale nebolelo ho to. Nám pomohlo, že vždy zastrčíme prstama ty vlákna za děložní čípek, pokud rozumíš:-) Já se na to svého gynekologa ptala a on říkal, že kdyby se to zkrátilo, tak by to mělo jakoby ostřejší konce a píchalo by to víc... tak nevím.. ale četla jsem hodně diskuzí a tam holky normálně psaly, že si to nechali zkrátit a  v pohodě. Asi záleží na názoru a zkušenostech doktora, tak se radši na to zkrácení optej:-)

5 Calico Calico | 25. února 2015 v 13:00 | Reagovat

Ahoj, diky za prvni opravdu uzitecne informace. Na doporucni gynekolozky a jeji osobni zkusenosti s antikoncepci mam tyden zavedene telisko, ihned po vysazeni HA po 9 letech uzivani (HA -YADINE a YAZ - celou dobu bez problemu, ale chci zkusit mene hormonu a nemyslet na prasky a taky usetrit). Zavadeni bolelo jako prase a pak jsem byla skoro na omdleni a mela bolesti v podbrisku. Pritel mi musel pomoci odejit (mela jsem strach, ze sebou nekde seknu) a hodit me domu, pac do prace se vratit neslo (bolesti), vecer uz lepsi, druhy den skoro ok. Ted jeste obcas spinim. Po tydnu prvni sex, pritel citil obcas vlakna, ale doktorka mi je hned pri zavedeni pristrihla, tak uvidime po dalsim sexu a pri kontrole za mesic. Jinak mi doporucila po zavedeni 4-5 dni bez sexu a nepouzivat tampony (vse kvuli infekci). Dal jiz vse bez omezeni. Na netu se pise vselijaka hruza, ale hledaji a do diskuzi pisi asi spis lide, kteri maji problemy a snazi se je vyresit, tak ze vse berte s rezervou. Me vadi ta vlakna a uvidim, co caem ostatni vedlejsi ucinky. O vlaknech jsem nasla, co potrebuji, vsem dekuji :) a vsem preji hodne stesti.

6 Corina Corina | 11. dubna 2015 v 19:48 | Reagovat

Ahoj, je fajn, že jsi dostala nápad rozepsat se o zkušenostech s Jaydess, když jsem o něm začala uvažovat já, neměla jsem žádné zkušenosti "uživatelek" k dispozici :( Tělísko mám 1 rok a měsíc (zavedení 3/2014,ve 23 letech, poté co se tělísko dostalo do ČR).Předtím jsem skoro 6 let brala HA. Zavedení tělíska navazovalo přesně na vysazení antikoncepce. U mě byl hlavní důvod moje neschopnost myslet na HA, i po několika letech jsem si pořád musela nařizovat upomínku, a i tak jsem někdy zapomněla :D Naštěstí jsem k tomu tedy neměla žádné vážnější důvody, jako ty...Také jsem nechtěla cpát do sebe zbytečně hormony ( i když nakonec mám tělísko hormonální, protože jsem nerodila, ale podle mě to bude menší "svinstvo" než HA).Každopádně jsem spíš chtěla přidat své zkušenosti, abych také mohla pomoci holčinám, které jsou krátce po aplikaci a "bojí se" co bude dál (jako já tehdy) :) Zavedení mě tedy bolelo stejně jako Tebe, dost se děsím toho, až mi ho bude doktor vyndavat :( Tělísko si sedalo asi měsíc, špinila jsem, bolesti žádné. Od zavedení jsem měla klasickou menstruaci pouze 2x! Poprvé cca 2 měsíce po zavedení, a podruhé teď nedávno, po roce....jinak vůbec nic (nečekala jsem, že budu mít takové štěstí). Bolest po celou dobu od zavedení žádná, ani při styku. Vlákna mi doktor zastřihl na kontrole po měsíci od zavedení a od té doby partnera nepíchají (tedy spíš jen lechtali :D )Bohužel nemám pouze kladné zkušenosti, je tu jedna negativní, na kterou si už ale zvykám a dle doktora je bohužel normální. A to je špinění po styku. Před zavedením tělíska jsem po styku (a někdy i během něho) nikdy nekrvácela (ale je to spíše jen takové růžové špinění). Po zavedení tělíska občas ano. Někdy je třeba měsíc sex úplně "čistý" a v pohodě, někdy zase několikrát po sobě "růžovění" :( Byla jsem z toho dost psychicky zdeptaná, naštěstí přítel mě spíš uklidňoval a honil na kontroly k doktorovi, jestli to není něco vážného. Byla jsem tam asi 4x, aby mě zkontroloval a pokaždé mi udělal prohlídku a ultrazvuk, vše sedí na svém místě tak jak má, nikde nic špatného nenašel. Tak mi vysvětlil, že díky hormonům v tělísku mi tedy vymizela menstruace, to ale nic nemění na tom, že  děloha je "překrvená" a může se tedy stávat, že sexem se " namůže" a z toho to slabé krvácení....nevím jak to popsat, snad to pochopíte.....Zavedení tělíska tudíž nelituji, úspora finanční i to pohodlí, že člověk nemusí na ochranu vůbec myslet. Pouze mě mrzí tyto nepříjemnosti, ale pokud je partner inteligentní, chápe to a nepůsobí to nějaké vážnější zdravotní problémy, tak se to dá kousnout....Je pravda, že pleť se více mastí a naskočilo mi prvního půl roku akné (předtím jsem měla tak 1 pupínek za 2 měsíce), a to takové ty boláky co bolí a nejdou vymáčknout :D Teď už se ale všechno hodilo do normálu...Přeji všem stále lepší pocity s tělískem a pokud byste měly podobné problémy jako já, prosím podělte se o ně...

7 nekupujto nekupujto | 15. dubna 2015 v 14:39 | Reagovat

[6]: Ahoj! Strašně moc děkuju, že jsi se podělila o svoji zkušenost. Snad se mi to brzo zlepší jako tobě :)

8 Teris Teris | E-mail | 23. dubna 2015 v 22:32 | Reagovat

Ježiš, teď jsem opravdu šťastná, že jsem na tenhle článek narazila.
Mým důvodem pro zavedení tohoto tělíska bylo, že se nemusím starat o prášky - takže pohodlí, a taky jsem si nechtěla tak ničit organismus.

Mám ho teď skoro rok. Co mě nejvíc štve - pleť, hrůza. Časté bolesti v podbříšku z neznámých důvodů. Kvůli absenci menstruace nepoznáte, jestli nejste těhotná. A naopak, když jednou za půl roku přijde, nedá se to bez prášku na bolest vydržet a je mi opravdu zle.
A další věc, přibrala jsem 5 kilo. A konečně jsem narazila na někoho, kdo to má patrně taky ve spojení s tělískem, takže.. díky moc! Konečně chápu.

9 Cococo Cococo | 24. dubna 2015 v 11:51 | Reagovat

Ahoj!
Také přispěji svou troškou do mlýna.

Od šestnácti let jsem brala HA Belara. Po 6ti letech, jsem si na popud své mámy nechala udělat krevní testy na srážlivost krve (cca 1000Kč) a byla mi zjištěna leidenská mutace. V důsledku toho mi gynekoložka doporučila změnu antikoncepce a seznámila mě s výhodami i nevýhodami hormonálních tělísek.
Jelikož jsem samozřejmě ještě nerodila, doporučila mi , jako úplnou novinku, tělísko Jaydess.
Protože jsem ve stálém vztahu a nechtěla jsem používat něco tak nepohodlného jako kondom, tak jsem na jeho koupi s nadšením přistoupila. Jako bonus se jevila i cena, která vycházela ve srovnání s HA velice přívětivě.
Při jeho zavádění jsem se mohla zbláznit bolestí. Stejně tak jako píše bloggerka, i já jsem cítila nepopsatelně velkou bolest, někde tam uvnitř těla, která neustávala. Dokonce ani po celém zákroku neustala. Ležela jsem pak další tři dny, prakticky nehybně doma na posteli, než jsem byla schopná něco udělat.
Tím ale má trápení neskončila. Krvácení trvalo 2 měsíce v kuse, a dalších 6 měsíců na střídačku - 3dny klid, dva dny krev.
S takovou skutečností bych byla schopna se vypořádat, ale daleko víc mne sužovala jiná věc - akné. Boláky na obličeji, boláky na zádech, boláky na krku. A to v takové míře, že jsem chodila celé léto obelečená jak na jaře - trička a svetry. Za celou svou pubertu (a bůh ví, že to bylo něco) jsem neměla takovouhle spoušť na kůži jako teď. Hnisavé, obrovské a červené. Co hůř, tak se dokázali objevit a kompletně dozrát jen během mého pobytu ve škole (což činilo cca4 hodiny).
Po roce co tělísko mám se uklidnila jsem ta pleť. Stále se mi boláky dělají ale už jen tak svátečně, pár do týdne. Záda mám doteď plná boláků a jizev, ale doufám, že i ta se časem zklidní.
Posledním negativem je váha - nikoliv 5 KG, já přibrala rovnou 13 KG!!!!

Chuť na sex zvýšenou nepozoruji, přítele mám stálého, plánujeme v rámci jednoho roku miminko, takže se té hrlzné kovové věcičky snad brzy zbavím.
Závěrem jen dodám, že tělísko nedoporučuji nerodičkám, protože ač malé, tak stále míří někam, kde ještě nikdy nic nebylo a tělo se s tím těžko srovnává. Akné a váhu zhodnoťte každý podle svého, jiná slečna na něj v tomto ohledu reagovat nemusí.

10 nekupujto nekupujto | 24. dubna 2015 v 14:34 | Reagovat

[8]: Tak to jsi mě uklidnila, že nejsem jediná! Když už nic, tak alespoň v tom nejsem sama! :-D

11 Giovanna Giovanna | E-mail | 26. dubna 2015 v 22:31 | Reagovat

Ahoj, jsem neskutečně ráda, že jsem narazila na tento blog, který popisuje přesně mou zkušenost, hlavně bolest při zavádění. Též jsem musela být z ordinace odvedena přítelem a zalehla jsem. Abych nezapomněla zmínit, tělísko mám zavedené od 22.4. a kdybych se nebála tý bolesti při vyndavání, šla bych tam už zítra. Přešla jsem po 16-ti letech z Yazu nýbrž jsem zapomínala tabletky brát a hrozně ráda se k němu vrátím. Mám přesně ty boláky co tu již byly zmíněny a cítím se oteklá. Přítel konstatoval, že moje břicho vypadá jak kdyby mi tam nasadila miminko 😃. Tak nevím jak dlouho to vydržím. Když to tu čtu tak jste hrdinky, já na to nemám nervy po 5-ti dnech.😔

12 Teris Teris | E-mail | 26. dubna 2015 v 22:37 | Reagovat

Ale nehorázně mě to štve.
A já pořád nemohla přijít na to, proč to nejde dolů :D
Nejradši bych šla teď na vyndání :(

13 Giovanna Giovanna | E-mail | 26. dubna 2015 v 23:14 | Reagovat

Ani mi nemluv, dávám tomu špinění a pleti ještě týden a když se to zhorší tak asi na nic čekat nebudu, jen se opravdu bojím toho vyndání :-(

14 nekupujto nekupujto | 27. dubna 2015 v 15:38 | Reagovat

Mě teda říkal gynekolog, že to vyndání je prý úplně v pohodě jak nic. I když něco podobnýho říkal i o zavádění, takže těžko říct :( :-D

15 nekupujto nekupujto | 27. dubna 2015 v 15:39 | Reagovat

Přemýšlím, že bych založila úplně nový blog, kde bych se věnovala jen Jaydess, co vy na to? Bude to asi lepší, tady je to takový nepřehledný :)

16 katerina.š. katerina.š. | E-mail | 3. května 2015 v 9:31 | Reagovat

Ahoj, tělísko mám 7 měsíců. zavedení hrůza! První měsíc bylo peklo..zlepšilo se to, ale furt to není ono a navíc mam třeba krámy 14 dní, bolesti- někdy mě to chytne z ničeho nic..až mam z toho slzy v očích jak mě to řeže, a taky jsem si všimla, že se mnohem víc potim!!! Prášky brát nemužu a tohle si nejspíš nechám vyndat..protože mi ty bolesti za to nestojej..už takhle jsem si s tim protrpěla dost. Jsem odkázana na kondom:-D :-(

17 nekupujto nekupujto | 3. května 2015 v 20:50 | Reagovat

[16]: Já dopadnu nejspíš stejně, taky nemůžu brát prášky. A říkala jsem si, že po vytažení tělíska prostě nebudou mít žádnou antikoncepci.

18 Teris Teris | E-mail | 9. května 2015 v 14:26 | Reagovat

Souhlasím, do dalšího tělíska určitě nepůjdu, prášky nevím... každopádně bych chtěla nechat to tělo trochu odpočinout po těch třech letech (jestli to teda vydržím do té doby).

19 Nikca Nikca | E-mail | 22. května 2015 v 21:15 | Reagovat

Teda tak teď jste mě vyděsily holky :D jsem po porodu a moje mamka mi poradila, abych si nechala zavést telísko...je to po finanční stránce lepší než prášky..jenže přítel nechce, abych ho měla a když tu čtu, že pak ucítí ty vlásky, tak to asi před ním neutajím :D
A bolest při zavádění? To jako vážně? Achjo mamka mi říkala, že to nebolí! Asi si s ní budu muset ještě promluvit :D jako by nestačila ta šílená bolest při porodu :/ říká se, že po porodu ženský snášej bolest mnohem lépe...tak já jsem výjimka :D :(

20 nekupujto nekupujto | 23. května 2015 v 10:19 | Reagovat

[19]: Niki, tak pokud jsi po porodu, tak to pro tebe bude hračka. Máš teď "roztaženější" dělohu a nemělo by tě to bolet. Zatím, co jsem četla v diskuzích, tak žádnou ženu, která byla po porodu to nebolelo nebo jen minimálně. Ale je pravda, že si nechávají zavést spíš Mirenu. Jaydess je určen především pro nerodičky.

21 Karolína Karolína | 24. května 2015 v 20:48 | Reagovat

Zdravím, mám také tělísko už asi 3 měsíce a jsem spokojená. S těmi cystami bych si nedělala asi takové starosti, kdyby to bylo něco vážného, gynekolog by to řekl. Byla jsem na kontrole a taky mi řekl, že mám na pravém vaječníku cystu, ale že je to po prodělané ovulaci a že zmizí....řekl to s ledovým klidem, tak tomu i věřím :) vlákna nám nedělají problém, dají se i zkrátit :) musím ovšem potvrdit, že jsem taky nabrala :( ale nevím, jestli je to úplně vina jenom tělíska :D přestala jsem se hýbat, takže až teď zase začnu se sportem, tak uvidím :) Jinak nemám problém, za mě zatím super :)

22 Ivana Ivana | E-mail | 25. května 2015 v 18:17 | Reagovat

Ahojte holky,také uvažuji o tělísku,ale nevim co se mnou udělá vysazení HA po 20.ti letech.Zatim sbírám informace. Držím Vám všem palce. Ivana.

23 Petras Petras | 2. června 2015 v 11:46 | Reagovat

Ahoj, mám Jaydess druhy den. Zavedení bylo 7.měsíc po porodu. Neříkám, ze to nebolelo, ale vydržet se to dalo. Krvácení přešlo ten druhy den a bolest mám jako při menstruaci, ale slabší. Při "neřízené" menstruaci jsem první tři dny vždycky umírala a to s praskama nebo bez nich. Trochu me desi ty provázky,ale uvidíme. Snad bude průběh v klidu

24 Natálie Natálie | 2. června 2015 v 21:15 | Reagovat

Dnes jsem šla na vyndání Jaydess po půl roce. Vůbec mi nesedlo :( v listopadu jsem šla na zavedení, celkový průběh byl velmi bolestivý. Motala se mi hlava, bylo mi zle, ta bolest mi přišla nekonečná. Trpěla jsem ještě pár dní poté. Klasické špinění trvalo asi 3 měsíce. Ale raději bych špinila, než ty nepříjemnosti, co mi to způsobovalo. Menstruace trvající i 2 týdny, silné krvácení a k tomu velké bolesti. Bez ibalginu bych nepřežila. Také bezpříčinné bolesti podbřišku. Občas bolestivý sex. Ale co mi nejvíce vadilo a s čím jsem nejvíc bojovala, byly mykózy. Doktor mi sliboval, že tělísko mi na mykózy pomůže, přesně, jak psala majitelka blogu :) u mě to mělo opačný efekt. Mám pocit, že už to přešlo do chronického stádia. Výtoky, pálení, pocit, že tam dole není něco v pořádku.. no znáte to, děsí to každou ženu. To vedlo k nepravidelnému sexu. Již před zavedením jsem trpěla na mykózy, ale objevovaly se mi třeba po 3 měsících, ale ne každý měsíc, jako je tomu po zavedení! Bohužel doktor je toho názoru, že tělísko na tom vinu nemá. Je ale zajímavé, že bolesti a  časté mykózy jsem před zavedením neměla. Hold co lékař, to názor. První tělíska podporuje, druhý má k nim výhrady. Nejspíš mi tím tělo dávalo signály, že tělísko prostě NE!
Každopádně, jsem na tom stejně, jako většina z vás, co jste tu psali, že nemůžete hormonální druh antikoncepce. Hledala jsem a našla jsem parádní věcičku jménem FemCap - jde o pesar modernější metody, takže se nezavádí ihned přes sexem, ale může být zavedený klidně i dva dny! :) + k tomu spermicidní krém pro jistotu :) a my určitě přidáme i přerušovanou soulož, jelikož mám momentálně z těhotenství strach :D
Rozhodně volím tuto nehormonální metodu, než nutit tělu, co evidentně nechce a trpět kvůli tomu! :)

25 Klara Klara | 22. června 2015 v 22:33 | Reagovat

ahoj, prosim te bolelo te to vyndavani?

26 Aneta Aneta | E-mail | 30. června 2015 v 20:38 | Reagovat

je to dost dobrý článek hodně věcí mě to ujasnilo.Je mi 17 let a mám tělísko Jadyees a už to mám asi 3 týdny a hrozně bych už s přítelem měla sex ale pořád trochu krvácím a tak si tím nejsem jistá zda bysme mohli nebo né :(

27 Mia Mia | 14. července 2015 v 16:06 | Reagovat

Ahoj, taky bych se s váma podělila o zkušenosti. V březnu sem si nechala po šestinedělí zavést Mirenu. Nejdřív jsem týden špinila, pak krvácela a pak ještě chvíli špinila. A od té doby nic, takže super. Ale co mě hodně štve jsou ty vlákna. Byla jsem na zkrácení a ani to nepomohlo. Manžel je neustále cítil a bylo na něm vidět, že ho to fakt dost píchá. Tak jsem byla znovu na zkrácení a zrovna ty vlákna byly zastrčený uvnitř. Jenže se vždy znovu objeví a škrábou. Prý mám znovu přijít až vylezou, ale já si tam připadala jak cvok :-( Co když tam zase přijdu a opět je doktor nenajde?? :-) Můžu Vám říct, že od porodu jsem nezažila normální sex a nejraději bych si to tělíska nechala vyndat, pokud to s těmi vlákny takhle půjde dál. Tělísko je mi tím pádem nanic :-(

28 Věra Věra | 15. července 2015 v 10:04 | Reagovat

Já mám rok od zavedení a jsem více než spokojená!!! Je mi 35, po jednom porodu.. Zavedení nebolelo vůbec, menstruace behem půl roku zeslábla natolik, ze si vystacim s intimkou..A o jaydess ani nevim! neovlivnila nijak chut na sex, zadne zadrzovani vody, jeste jsem zhubla..nalada se mi zlepsila..jen predmenstruacni migreny, kteryma jsem trpivala pred zacedenim, zustaly..a ovulaci citim taky.. Za me ano! Doporucuji!

29 Jana Jana | 20. července 2015 v 13:48 | Reagovat

Ahoj, já jsem si nechala zavést Jaydess loni v červnu. Zavedení bylo dost bolestivé (ještě jsem nerodila), měla jsem takové stahy, že mě sestra nechala hodinu ležet na sesterně a pak jsem si musela zavolat odvoz, sama bych domů nedošla. Bolelo to ještě asi 3 dny. Po zavedení jsem dost krvácela, menstruaci jsem měla skoro 14 dní, pak týden pauza a pak znovu, hodně silnou. Doktor mi sliboval, že do půl roku ji budu mít buď hodně slabou nebo vůbec. I teď po roce mám menstruaci pořád silnou a bolestivější než s HA, trvá cca 10 dní. Taky se mi párkrát stalo, že se mi po sexu spustila slabá menstruace, která trvala max. 1-2 dny. Navíc se mi po zavedení (asi po dvou měsících) strašně zhoršila pleť a na zádech se mi dělají bolavé vyrážky, ze kterých už mám jizvy po celých zádech, což je teď v létě dost nepříjemné. Doktor mi na to předepsal různé hormony a mastičky, ale nic nepomáhá. V srpnu si to jdu nechat vytáhnout, je to sice škoda peněz, ale nechci si kvůli tomu zničit zdraví a pleť (už tak mám na pěkně dlouhou dobu památku, než se mi jizvy na zádech zahojí). Každý na Jaydess reaguje jinak a bohužel nelze předem říct, jak to budete snášet, je to risk :(

30 Káča Káča | E-mail | 23. července 2015 v 10:12 | Reagovat

Tělísko mám už víc jako rok a jsem s ní maximálně spokojená. Průběh zavedení byl stejný ... sice to docela bolelo, ale nejsem žádná bábovka, takže se to dalo přežít. Co se týče těch provázků, tak ty mi doktor zastřihl tak dobře, že je partner necítí a já bych se musela hodně snažit, abych je vůbec našla.
Co se týče menstruace, tak krvácím (špiním) cca 7 dní .... ale s hormonální antikoncepcí jsem krvácela hodně a 3 týdny v kuse, takže oproti dřívějšku je to krása. Asi každý druhý týden mám občas bolesti podbřišku, což jsem do doby před tělískem vůbec neznala a je pravda, že pleť mám horší jak v pubertě. A chuť na sex se opravdu zvýšila.

Ale za mě bych neměnila ... radši budu mít sem tam bolesti a pár pupínků než znovu krvácet jak podříznutá 3 týdny v kuse.

31 Májk Májk | E-mail | 27. července 2015 v 18:16 | Reagovat

Zdravím všechny, v červnu mi paní doktorka dělala testy na krevní srážlivost, byla mi zjištěna mutace pro protrombim a já jsem musela okamžitě přestat brát po pěti letech HA. Doktorka mi nabídla novinku na trhu JAYDESS, tělísko pro nerodičky - rozhodla jsem se, nechat si ho zavést, a tak jsem byla začátkem června na zavedení. Ta bolest byla neskutečná, já která vydržim opravdu hodně jsem málem omdlela :D ale tak vydržela jsem to, sestra mi potom píchla injekci a odvedla mě do lékařáku, tam jsem ležela asi hodinu, než injekce zabrala a než jsem byla schopná se znovu postavit na vlastní nohy a odejít. Po vakcíně jsem byla jako omámená, ale bolest žádná, následujících 5 dní jsem špinila - mírně krev a břicho mně pobolívalo ještě tak 14 dní. Po týdnu od zavedení jsem měla 1. sex a bylo to v pohodě, žádné vlásky jsme necítili a bylo to dobrý, po 3 týdnech jsem měla slabou menstruaci, která trvala asi 6 dní a nyní po dvou měsícíh od zavedení žádná bolest, žádné krvácení (zatím) vlákna někdy nahmatám, někdy ne. Pleť mám pořád stejnou, akorát mam pocit nafouknutého břicha, víte co myslím? Nevim jestli jsem přibrala, myslim, že ne, ale nemám váhu abych to zjistila, kalhoty oblékám furt stejné :)jediné mínus je, že mám strach aby se tělísko nevypudilo - mam strach z otěhotnění, prý se to občas stává, že se vypudí a já mam mírný stres, když tělísko nemůžu nahmatat (vlákna) ale jinak všechno ok, sice jsem měla před 14ti dny kvasinkovou infekci, ale myslim, že to nebylo z tělíska, ale z rybníka, kde jsem se koupala. A nakonec velké pozitivum - pociťuju zvýšenou chuť na sex!! mam pocit, že po celkou dobu braní HA, jsem byla v útlumu a až teď si to dokážu pořádně užít. Toť mé zkušenosti, tělísko mám 2 měsíce, je mi 23 let a nemůžu si stěžovat zatím! (klep, klep na zuby) Ostatním holkám přeju hodně trpělivosti s tělískem.

32 luc luc | 8. srpna 2015 v 16:39 | Reagovat

mam taky telisko jaydess uz pres rok, ale obcas mivam bolesti pri sexu, nevim jestli je to tim teliskem.. jinak jsem spokojena. antikoncepci nemuzu brat, protoze mam problemy s krvi a toto me zachranilo.
a k tomu norethisteronu... hruza, brala jsem ho 5 dnu a musela jsem vysadit, zvracela jsem, bylo mi neustale spatne. menstruac se dostavila do 5 dnu po vysazeni, ale byla mnohem kratsi a slabsi nez normalne.

33 java java | E-mail | 29. srpna 2015 v 17:42 | Reagovat

Ahoj holky, nechala jsem si zavést tělísko. Prosím vás měla jste některá z vás problém s tělískem dosáhnout orgasmu? Chvíli po zavedení myslím. Popřípadě po jaké době se to vrátilo do normálu? dík

34 nekupujto nekupujto | 30. srpna 2015 v 14:08 | Reagovat

[33]: Ahoj, já jsem s tím problém neměla, ale myslím, že to bude spíš tím, že se cítíš nesvá a víš, že máš v sobě něco navíc. Spíš to bude psychické a přejde to :-)

35 java java | E-mail | 30. srpna 2015 v 14:18 | Reagovat

dík moc :) nesvá jsem to jo. ale jinak zatím dobrý. trošku mě pobolívá podbřišek, trošku špiním.

36 sina sina | 31. srpna 2015 v 19:39 | Reagovat

Já mám taky jaydess a přítel žádné vlásky necítí :D A sestra ho má taky a ani její přitel si nestěžoval. Každopádně jsem taky měla cystu po zavedení, ale nebolela a během dvou měsíců zmyzla adalší už se mi neudělala. Menstruace pomalu vymizela a pleť mám v pohodě, možná to bude tím, že jsme předtím nebrala HA. a zavedení mě skoro nebolelo, jen to na chvilku nepříjemně bodlo.
Takže za mě rozhodně pozitivní hodnocení, ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného :)

37 Lola Lola | E-mail | 22. října 2015 v 14:09 | Reagovat

Ahoj holky. Já mám jaydess asi necelého půl roku a zavedení bylo nepříjemné, ale ne že by se nedalo vydržet. Záleží i hodně na lékaři jaký způsobem vám ho tam zavede. Po zavedení, ale přišla velké bolest podbříšku, která v kuse trvala asi 5 hodin. Tohle už nepříjmné bylo. Doposud jsem žádné bolesti ani problémy neměla a menstruace mi vymizela okamžitě po zavedení. Přítel si také nestěžuje, spíše naopak :). Jen je to teď asi 2 týdny co mě podbříšek začal pobolívat a mám lehký výtok, takže se asi pro jistotu budu muset na gyndu objednat, ale budu doufat, že to nic nebude :) Za mě určitě také zatím doporučuji!

38 rybana rybana | E-mail | 15. listopadu 2015 v 10:10 | Reagovat

Ahojte holky, jsem moc ráda, že jsem našla tento blog. Jaydess mám od ledna. Je mi 34/1 porod. Takže srovnatelně mohu říct, že zavedení se hodně blížilo porodním bolestem, hodinu poté a i přes aulin, jsem umírala. Další den jsem už normálně fungovala. Styk jsme zkusili po týdnu a také jsme naráželi na vlásky - po měsíci se asi ohnuly, už to není cítit. Přibrala jsem asi 2kg, což mi při mé "podváze" nevadilo, pleť se zhoršila (drobné pupínky na čele) a po 1/2 roce zlepšila. Migrény mám stále  a ne jen 1x měsíčně, ale i 2x. Mykozy také řeším stále dokola a pořád nosím intimku - buď kvůli mykoze nebo kvůli špinění - špiním 3-4 týdny z měsíce. V obd.asi ovulace mě navíc polí v podbřišku. Na kontroly už nechodím, vždy mi bylo řečeno, že vše je normální a ok. Nejsem z Jaydess nadšená, ale další dítě v průběhu roku, dvou neplánujeme, pak se uvidí. Brala jsem 15let HA - byla jsem zalitá vodou, řídké vlasy, migreny. Nejlépe mi bylo bez ničeho, ale ty nervy, jestli nejsem těhotná mi za to nestojí. Jinak vlasy mi teď začalaly padat enormně - ale může to být podzimem/stresem. PMS mám taky asi 2X v měsíci. Tolik moje zkušenost.

39 Jana Jana | E-mail | 18. listopadu 2015 v 17:53 | Reagovat

Ahojky, tak já jsem byla na zavedení dneska a všem, co mají strach, bych chtěla vlít do žil trochu pozitiv :) Jsem nerodička a dokonce mi bylo Jaydess zavedeno až dva dny po skončení MS a můžu říct, že to bylo v pohodě (a to jsem dost posera). Neříkám, že to nebylo vůbec cítit, ale - desinfekce pouze studila, poté jsem cítila lehké píchnutí (v podstatě stejné jako injekce do ramene) a potom dva nepříjemné tlaky, které - no dejme tomu, že trošku bolely. Ale ta "bolest" trvala asi tak 5 vteřin. Rozhodně to ale nebyla bolest, která by se nedala vydržet a nebo kde by bylo třeba nějaké anestezie.  
Poté už jen ultrazvuk a bylo hotovo.
Po zavedení jsem cítila bolest břicha, jako při lehké MS a teď večer už se cítím ok.
Časem napíšu více zkušeností, teď jsem to sem sepsala hlavně pro ty, co mají strach ze zavedení. Taky jsem se bála, a to hodně, pořád jsem čekala kdy přijde ta velká bolest a najednou bylo hotovo :-)

40 Teris Teris | 21. listopadu 2015 v 13:04 | Reagovat

Zdravím,

tak jsem se sem zase po nějaké době mrkla a chtěla jsem přidat nějaké nové poznatky ohledně tělíska.

Tělísko budu mít na jaře druhým rokem (hurá, už jen rok!).

Všimla jsem si, že si hodně stěžujete na mykózy. Ano, i já se přidávám, je to prostě příliš často! Opravdu mě nebaví to pořád dokola řešit a znovu léčit... je to běh na dlouhou trať, a pokud jste to někdo trochu na internetu zkoumal, jako já, tak zjistíte, že se tyto problémy ani pořádně léčit nedají, že nejlépe se vyřeší 100% vysazením cukru a bílé mouky (což je téměř nemožné). Zajímavé ale je, že před tělískem jsem tyto problémy neměla.

Další věc je ta váha, když se hodně snažím, tedy jím celý týden jen zeleninu a ovoce, shodím tak dvě kila (z těch pěti, co jsem nabrala), což mi nepřipadá normální, nehledě na to, že před tělískem jsem byla zvyklá jíst normálně a váhu jsem měla stabilní a o pět kilo níž.

Co se týče "menstruace", když přijde ONEN týden, bolesti a bodání v podbříšku se nedají vydržet bez ibalginu. Někdy to nemám vůbec, někdy zase krvácím třeba 10 dní. Už jsem si zvykla.

Taky jste někdo zmínil padání vlasů, což je zajímavé, protože mně osobně padají vlasy extrémně... Jediné štěstí, že je mám poměrně husté.

Sečteno podtrženo, do tělíska už prostě nepůjdu. Budu hledat jiné alternativy, v lepším případě nehormonální, v horším nasadím zase prášky (sestra po nich nepřibrala ani kilo a nemá žádné problémy). Už se nemůžu dočkat, až půjde ven.

Snad některým slečnám pomohl můj příspěvek v rozhodování. Nemáme to lehké...

41 jagermeistrova jagermeistrova | E-mail | 21. listopadu 2015 v 15:58 | Reagovat

Ahoj dámy.
Já mám telisko zavedeno týden. Cena byla 4100,- a ta byla konečná, protože moje doktorka si neůčtovala nic za zavedení. Je vhodné pro lidi s poruchami srazlivosti krve. Telisko Jaydess je na tři roky. Před zákrokem jsem dostala injekci a ta bolela více, než celý zákrok. Ten trval asi 2 minuty a pouze to jemně tlačilo. Když se otevřela ramínka, tak to jsem ucítila. Ty bolesti, co často ženy popisují, tak to asi dost přehání, protože to bylo úplně v pohodě. Nyní občasné bolesti v podbrisku, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

42 Evelína Evelína | 1. prosince 2015 v 19:19 | Reagovat

Dobrý den, i já napíšu své zkušenosti. Dnes jsem první den po vyndání tělíska a mám krásný pocit :) Tělísko Jaydess jsem si nechala dát po ukončení šestinedělí po mém prvním porodu. Zavedení oproti porodu bylo přežitelné, dostala jsem i injekci proti bolesti a prý i proti zánětu. Tělísko jsem měla cca. 8 měsíců. Během celé doby jsem byla 2x léčena antibiotiky - kvůli zánětu. Prvních 6 měsíců jsem se bez intimky neobešla - slabé krvácení cca. 3 týdny z měsíce. Pak krvácení ustalo a zašpinila sem cca. 10dní z měsíce, ale přisly ony záněty. K tomu bolesti při styku, i po zkrácení vláken to bylo cítit. Navíc někdy mě samo od sebe píchalo v pobřišku, nebylo mi dobře. Takže mé shrnutí - za mě už nikdy! Vyndání bylo dlouhé a velmi bolestivé, protože se tělísko prý otočilo s těma cancourama nahoru a doktorce nešlo vyndat, hrozné! Nikdy jsem prášky nebrala, měla jsem náplasti Evra a pak jsem měla kroužek Nuvaring - mnohem lepší! Za celých 8 měsíců jsme si užili minimálně sexu - protože mě pořád něco bylo - krvácení, záněty, bolesti. Ani mě ani partnera to prostě nebavilo. A když mi dnes to tělísko vyndala - cítím se prostě lépe - nic dole necítím. Asi jsem moc přecitlivělá, ale ještě zhoršení pleti, přibrala jsem asi 3kg.. No muselo jít ven. Ano 5000Kč pryč - ale což, každá jsme jiná a zkusit se to prostě musí :)

43 evca evca | 11. prosince 2015 v 12:50 | Reagovat

Ta já jsem byla na zavedení včera. Bolest při skřípnutí děložního čípku se dala vydržet. Spíš nepříjemné. a to mělo být z celého procesu nejhorší.. bohužel nebylo. Bolest při zavedení tělíska byla strašná. Ucukla jsem a rozbrečela se bolestí kterou jsem v životě nezažila. Nejspíš mě zavedení tolik bolelo, protože jsem zrovna nemenstruovala. Měsíčky jsem měla jen jeden den a to den před zavedením. Tudíž jsem asi nebyla dostatečně otevřená a proto to tolik bolelo. Takže každé z vás doporučuju jít opravdu ve dnech pokročilé menstruace. Jinak nikomu nepřeju tu bolest. Tu už v životě zažít nechci.

44 Xy Xy | 27. prosince 2015 v 22:16 | Reagovat

Ahoj holky, Jaydess mám zavedené přes půl roku - bolest při zavedení poměrně silná a skoro jsem omdlela, poté nesnesitelná bolest břicha, kterou se mi podařilo zaspat, večer už jen břicho pobolívalo a další den skoro nic..
Poté následovaly snad dva měsíce neustálého špinění, občas i krvácení, po 2 měsících se mi objevovala slabší menstruace a tenhle měsíc už jen tak 10denní špinění - doufám, že je vše ok a nejsem těhotná..

45 Akinorev Akinorev | 3. ledna 2016 v 17:52 | Reagovat

Chci se zeptat, zdali nemá někdo podobný problém. Před zavedením tělíska jsem měla klitoriální orgasmy, vše bylo v pořádku. Pak jsem si nechala zavést tělísko a tím vše začalo, mám tělísko 7 měsíců a od té doby co ho mám se mi neustále stává, že místo očekávaného orgasmu přijde únik moči - mám pod sebou skvrnu, která zapáchá jako moč.Někde jsem četla že to je tím jak je tam kdesi cosi spojené, ale že to moč není, trénuji si pánevní dno a nic nepomáhá. Už se bojím mít orgasmy abych předešla této trapné situaci. :-( Děkuji za Vaše rady, tipy a komentáře :-)

46 tyna tyna | 13. ledna 2016 v 0:18 | Reagovat

U mě to zavedení teda nebylo nic strašnýho (jsem nerodička), co by se nedalo vydržet, jen to prostě CHVILKU trochu tlačilo. Celé to trvalo tak 2-3 minuty..

47 Nekupujto.blok.cz Nekupujto.blok.cz | 14. ledna 2016 v 22:21 | Reagovat

[38]: díky za zkušenost! Slyšela jsem, že prý intimky jsou na ty mykozy nejhorší, ještě v kombinaci a tangy. Prý se ti v tom neskutečně množi ty bakterie. I v obyčejných vložkách. Už si kupují jen probioticke vložky, prodává se to normálně v drogerii, stojí to stejně a je to přímo na tyto problémy. Bohužel takové intimky jsem zatím neviděla.

48 Nekupujto.blog.cz Nekupujto.blog.cz | 14. ledna 2016 v 22:25 | Reagovat

[41]:ty bolesti jsou individuální.  Nemůžeš říkat, že to někdo přehání. Každý má jiné orgány, jinak široké. Někoho to boli víc, někoho min a někoho vůbec. Mě konkrétně to bolelo opravdu příšerně a ne neprehanim ;) a to nejsem žádný posera a máloco mě bolí...

49 Nekupujto.blog.cz Nekupujto.blog.cz | 14. ledna 2016 v 22:29 | Reagovat

[45]: ahoj! Teď jsem se musela smát :D...  Ne promin, ale tvou situaci znám. Tomu se říká mokrý orgasmus :D a nejspíš to nesouvisí nijak s tím teliskem, ale jen si jsi na to přišla! Buď ráda!  :)

50 Sova Sova | 15. ledna 2016 v 14:05 | Reagovat

Ahoj Adminko :) moc dekuji za blog! Ja prestala brat HA z mnoha duvodu. Zdravotni a nemela jsem chut na sex. Ted jsem tri tydny bez prasku a jsem jak utrzena ze retezu. :-D Zustala ti chut na sex po celou dobu, co mas Jaydess? Po 4 letech brani HA o ten pocit nechci prijit, zvlast za takovy penize co dam pri dalsich jahodach za telisko. :-)

51 Simona Simona | 19. ledna 2016 v 13:28 | Reagovat

[42]:
No mam to uplne stejne. Uz pres pul roku trpim. Dlouhe spineni a bolesti pri menzesu i kdyz krvaceni postupne zmizelo ale kazdej mesic trpim. Zanety mocaku uz asi 4 za tu dobu. Chci taky na vyndani. Ut si to nikdy nenecham dat

52 Janca Janca | E-mail | 26. ledna 2016 v 12:34 | Reagovat

Ahoj jses vazne zlato bala jsem se ze jsem jedina se stejnymi problemi. Obcas mi znama rikala ze jsem az moc precitlivela.a po case I sama sobe doufam ze to bude pokracovat jak u tebe ze se to sklidni...A s Tim sexem mi nemluv pritel mi rika ze jsem otravna.
Diky moc

53 aaime aaime | 28. ledna 2016 v 18:42 | Reagovat

Děkuji moc za článek! Rozhodovala jsem se, jestli ano, nebo ne. Mám totiž Leidenskou mutaci (problém s krví) a prášky brát nemohu, v podstatě nic s větší dávkou hormonů, takže toto by vlastně pro mě byla první antikoncepce, nic jsem nikdy předtím nebrala. Tak jsem se o toto tělísko zajímala. S přítelem jsme se ale po přečtení článku a komentářů rozhodli, že to raději vynecháme a zůstaneme u kondomů :D

54 Bára Bára | 5. února 2016 v 0:24 | Reagovat

[53]:
Ahoj aaime. Měla jsem stejný problém, brala jsem HA 2 roky a pak jsem musela přestat přesně kvůli téhle mutaci. několik měsíců jsem přemýšlela, co budu dělat. Kondomy jsou samozřejmě taky možnost, ale můj subjektivní názor je, že jsou prostě nepohodlné a vždy si i sním musíš dívat pozor. Mně osobně prostě nevyhovovaly, ani přítelovi. Tak jsem začala přemýšlet nad tělískem. Má gynekoložka mi doporučila právě Jaydess, šíleně dlouhou dobu jsem procházela různé recenze a myslím, že jsem přečetla snad vše, co o Jaydess na internetu lze najít :D Každopádně tenhle blog mě opravdu velmi zarazil a Jaydess jsem odmítla stejně jako ty. Ale když jsem nad tím pak přemýšlela a četla pořád další a další recenze i přesto jsem do toho šla-ano i přesto všechno, co tady čteš a vypadá to naprosto děsivě.  Řekla jsem si, že každý z nás má jiné tělo a každý z nás může na tělísko reagovat jinak. Před aplikací, mě gynekoložka ještě uklidnila, že všem jejím "mladým" pacientkám doporučuje jaydess a nikdy žádná z nich s ním neměla problém. A tak to bylo i u mě. Zavedené je sice nepříjemné, ale opravdu to bolí pár minut. Porovnala bych to s bolestí, jako když to dostanu a mám velké křeče. Takže se to opravdu dalo nějak vydržet, ikdyž zrovna já na menstruační bolesti opravdu trpím. Pak to bolelo ještě asi 4 dny, docela dost, prostě jako menstruační bolesti. Ale to je vše, od té doby naprostá pohoda. Tělísko mám od října. Zatím to dostávám každý měsíc, ale čím dál míň a pořád slabší,  možná mi to i zmizí úplně. Žádné vedlejší účinky nepozoruji, neztloustla jsem, nemám bolesti, stejná chuť k sexu, akorát se mi možná trošku zhoršila pleť, nikdy jsem s ní neměla problémy, teď se mi sem tam obejeví nějaký pupínek, ale nic hrozného. Rozhodně mi to za to stojí. Mně ani přítelovi sex s kondomama opravdu nevyhovoval, tak jsme pár měsíců aplikovali přerušovaný sex a když si pamatuju pokaždé na mé obavy, že jsem to nedostala (mám to dost nepravidelně-a myslím, že s Jaydyssem se mi to i více méně "zpravidelnilo") tak lituju toho, že jsem dala na všechny špatné recenze a nechala si ho dát asi až po roce přemýšlení.
Tím samozřejmě nechci adminku nějak poškodit to vůbec ne!! Můj názor prostě je, že to má každý jinak. Někomu vůůůbec nemusí sednout a někdo s ním je v pohodě jako třeba já:)

55 Cowtilka Cowtilka | E-mail | 26. února 2016 v 10:05 | Reagovat

Dobrý den, i já jsem měla zavedené tělísko jaydess a byla jsem velmi spokojena do včerejšího dne. Nechala jsem si ho zavést před rokem a půl, to mi bylo čerstvých 16, kvůli tomu, že jsem nemohla mít pilulky ani nic jiného kvůli vysoke srážlivosti krve a mela jsem opravdu velmi silné měsíčky. Včera jsem se dozvěděla, že jsem tehotná takže dnes podstupuji interupci. Nechci vás od toho tělíska odradit, ale chci vás varovat, abyste si dali větší pozor než já a nemuseli určovat pro mě nejtěžší rozhodnuti v 17 letech dobře skoro 18. Musí se nechat, že mi vše tedy kvůli tomu, že jsem mela zavedene tělísko proplatí pojišťovna a tělísko mi vyreklamují.

56 Veronika Veronika | 11. března 2016 v 19:01 | Reagovat

Mám zavedené tělísko Jaydess půl roku. Nechala jsem si ho zavést hned po šestinedělí (už druhý porod během 18M), jelikož další miminko minimálně 3 roky neplánujeme. Zavedení jsem vůbec necítila.  Měsíc jsem krvácela jako při menses, další měsíc míň, třetí měsíc jen po větší fyzické námaze. Břicho mě pobolívalo jen pár dní po zavedení. Znovu začalo až teď, trvá to už 3 týdny. Pár dní jsem měla i dost silné křížové bolesti. Ale to připisuji tomu, že mi již možná i při kojení nabíhá cyklus. 3 dny jsem maličko zakrvácela, pak největší bolesti okamžitě odezněly. Teď je to spíš protivný.

57 Lenka Lenka | 14. března 2016 v 22:12 | Reagovat

Ahoj holky, škoda že jsem na tuto diskuzi nenarazila v době, kdy jsem šla na zavedení. Tělísko mám téměř dva roky. Byla jsem jak pan doktor říkal jeho průkopnicí, protože jsem byla jeho první pacientka s Jaydess. Kvůli vysokému tlaku a riziku krevních sraženin jsem byla nucena přestat brát prášky a nechat si zavést tělísko. Zavedení nebylo příjemné, samotný zákrok se dal vydržet, poté se mi však zamotala hlava a já omdlela (podle mého to byl přetlak emocí a nervozity). Dva dny jsem proležela s bolestí v podbřišku. Při sexu jsem já ani partner nepozorovali žádné změny. Tělísko si sama nenahmatám, ale prý je dobře umístěné. Občasné ,,křeče,, v podbřišku jsem se naučila přecházet. Menstruaci téměř nemám, vystačím si minitamponem či intimkou. Jediné co, tak mě trápí bolesti až křeče v době ,,menstruace,,.Nyní mám nového přítele se kterým chceme miminko a přemýšlím zda si tělísko nechat vytáhnout dřív (bojím se vytažení) jaké jsou vaše zkušenosti s vytažením? kdybych to mla shrnout tak za mě ANO..

58 Bára Bára | 16. března 2016 v 10:26 | Reagovat

[55]: Dobrý den, můžu se zeptat, zda to bylo mimoděložní těhotenství? Mně doktorka říkala, že  tělísko, stejně jako antikoncepce funguje na 99.9%, tudiz tam ta malicka moznost je, ale ze nelze otehotnet normalne s tímto tělískem, ale vždy jen mimoděložně, to znamená že se musí na potrat...

59 Michaela Michaela | 21. března 2016 v 10:34 | Reagovat

Ahoj, já se chystám po roce a půl na vyndání...protože po Jaydess se začaly dít takové věci, např. dle doktorky bolestivá ovulace (nikdy předtím mě břicho v půlce cyklu nebolelo)to, co je nyní, to je ostrá bodavá bolest, jak když vám někdo vrazí nůž do levého, někdy pravého vaječníku, ta bolest je tak šílená, že se mi dělá až na omdlení)dle doktorky - dejte si algifen, jo ten zpočátku pomáhal, nyní už ne. Po dni extrémně bolestivé ovulace, kdy jsem musela několikrát odejít z práce přichází zhruba 10 denní špinění s pobolíváním břicha a poté menstruace, křeče tentokrát nejen ve vaječníku, ale vaječníky, děloha a další týden špinění a týden bolestí. Nemohu si vzít ani upnutější kalhoty například, protože mi přijde, že mě poté to břicho bolí hned taky. Cysty nepočítám, těch jsem za ten rok měla tolik (ale mívala jsem je i dřív, akorát ne tak velké), na gyndě jsem byla asi 20 x, vždy, že vše v pohodě a berte prášky na bolest. Tím nechci nikoho odrazovat, protože moje tělo je prostě z těch, co nic nesnese, ani antikoncepci (migrény) ani tělísko (strašné bolesti), prostě rok a půl bojuje proti cizímu předmětu v těle no a já se rozhodla po tom roce a půl myslet na svoje zdraví a ne na pohodlí, které přináší při sexu. A být neustále zfetovaná z algifenu to už nejde. Takže toto je moje zkušenost. Po vytažení tu Lence napíšu, jestli bylo bolestivé, protože mě zavádění skoro vůbec nebolelo, tak snad bude dobré i vyndání.

60 Giovanna Giovanna | 7. dubna 2016 v 17:29 | Reagovat

Ahoj holky, tak se ozývám téměř po roce a dnes jsem si byla tělísko vyndat, už mě nebavilo neustálé bolesti v podbřišku, zničená pleť a váha se kterou nešlo témeř hýbat. Vracím se zpět k HA a s radostí a po tom co jsem si ten rok tak "báječně" užila tak mi nebude hrozit zapomínání HA. A vyndání, kterého jsem se bála nic není. ;-)

61 Giovanna Giovanna | 7. dubna 2016 v 17:31 | Reagovat

A teď jsi to tu tak pročítám a Míšo přesně vím o čem píšeš. Já už na to neměla buňky!😄

62 Petra Petra | 11. dubna 2016 v 14:44 | Reagovat

[58]: Ahoj Báro, já bohužel tu smůlu měla. Mám tělísko skoro rok a půl. Jak bylo popsáno, zavedení bylo hodně bolestivé, od té doby mě bolí břicho mnohem víc a nepravidelně špinim.
Asi po půl roce jsem ovčem díky Jaydess mimodeložně otěhotněla. Takže jsem musela na ostranění prasklého vejcovodu. Byla jsem všemi doktory přesvědšena, že to byla fakt děsná náhoda, takže jsem si tělísko ještě nechala. Samozřejmě mě jakákoliv sebemenší odchylka od normálních bolestí břicha teď hned vyděší, aby se to nestalo znova.
Takže to opravdu potvrzuje to, že to každý snáší jinak a 100 % to není.

63 Petra Petra | E-mail | 11. dubna 2016 v 15:15 | Reagovat

Ahoj, prosím tě, chtěla bych se zeptat, měla jsme problém podobný s tím rozdílem, že u mě šlo o mimoděložní těhotenství a museli mi odebrat prasklý vejcovod. Víš jaké jsou všoeobecně podmínky proplácení pojištovnou? Myslíš, že by se to vztahovalo i na tento případ?
Děkuju
Petra

64 Michaela Michaela | E-mail | 18. dubna 2016 v 12:14 | Reagovat

Ahojky,
rozhodla jsem se s Vámi také podelit o své zkušenosti. Tělísko Jaydess mám již téměř dva roky, o zavádění se zmiňovat nebudu,už tady bylo vše napsané (nepříjemná bolest,ale vše se da vydržet, nic hrozného to nebylo). Pokusim se Vam shrnout poznatky za dva roky. Ano začátky byly opravdu krušné, telo se po pěti letech uzivani hormonální antikoncepce muselo procistit. Menstruaci jsem mela hodně nepravidelnou a silnou,ale asi po roce se mi cyklus úplně ustálil. V současné době mám každý měsíc pravidelně mesick,ale slabounke. Plet byla ze začátku také horší,ale připisovala jsem to faktu,ze se to tělo opravdu musi procistit a také s tím již nemám problém. Sex je naprosto v pořádku, pokud vlásky z tělíska Vašemu partnerovi vadi,dají se u doktora zkratit. Ve zkratce musím říct,ze toto tělísko byla moje nejlepší volba a již ted zvažuji další tělísko vzhledem k tomu,ze miminko jeste. Kdyby mel kdokoliv nějaký dotaz,klidně napište. Rada pořadím. Ctu vesměs negativní reakce,tak jsem chtěla přidat svůj pozivitni pohled na věc. :-)

65 Teris Teris | 15. června 2016 v 20:06 | Reagovat

Holky, závidím Vám, co už jste si to nechaly vyndat! :) Já už to ten necelý rok nějak doklepu, i když mi hodně vadí ta váha, se kterou se (přesně jak psala slečna výše) nedá hýbat ani pravidelným cvičením. Navíc narodil od některých z vás jsem já zase úplně ztratila chuť na sex :( čemuž fakt nerozumím. Co se týče vyndávání, mám z toho trochu obavy, jelikož doktor minule taky neviděl ty drátky a říkal, že to bude "zajímavý". Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se vám po vyndání váha srovnala?

66 Majina Majina | 9. srpna 2016 v 22:02 | Reagovat

Ahoj holky,
Rekla jsem si, ze i ja se podelim o zkusenost..
Nechala jsem si telisko zavest pred 2 roky po porodu s tim, ze chci zkusit neco jineho nez HA..driv jse brala Janine?? Uz si to skoro nepamatuji😀 s praskama jsem ms nemela...
Ale proste nechtelo se mi myslet na tabletky a sem tam me chytla zvracejici migrena navic, myslim, ze i pri kojeni HA nedoporucuji..
Zavedeni bylo neprijemne jako kazda kontrola, ale nic strasnyho. Prvni mesice jsem silne spinila, možná ms, to trvalo přes 3 mes. Bodání v podbřišku se stalo vždy měsíční záležitostí, chvíli pohoda a zase. Nemluvím o tom, že ms mám stále, mezitím ještě spinim. Na gynde mi nic neřekli, takže za týden to jdem řešit, zda ho vytáhnout či ne. Ale jelikož mám zas asi 14 dní v kuse ms, mimo termín a mezi tím zase špinění, tak jsem už z toho dost vyčerpaná.. den mám pohodu a zase to samý... už bez intimky, tamponů či vložky nevychází z baráku. Je pravda, že asi kolem 4,5 mes. jsem neměla ms a špinění bylo také v normě. Škoda, že jsem si to nezapisovala! Doporučuji vše zapisovat! Každopádně spíš si pamatuji ty dny, kdy spinim než ty normální.
Chuť na sex se mi taky snížila..
Každé tělo reaguje jinak a mě to bohužel nesedlo. Platila jsem za něj myslím 4500.. teď jen premyslim, zda rok ještě vydržet či ne??

67 Hana Hana | E-mail | 26. srpna 2016 v 12:59 | Reagovat

Ahoj, mohl by mi někdo napsat, jak dlouho celý proces zavádění tělíska trval? Je to delší nebo kratší doba než pravidelná roční kontrola? Myslím ten zakrok na koze bez ultrazvuku a tak :)

68 Ivana Ivana | 8. září 2016 v 9:48 | Reagovat

Ahoj, zakrok trval par minut, ani jsem to necitila a uz bylo vse hotovo, pak jeste ultrazvuk jestli sedi jak ma a bylo to.[67]:

69 Hana Hana | E-mail | 9. září 2016 v 21:07 | Reagovat

[68]: ahoj, děkuji za odpověď. Já jsem tedy byla na zákroku v úterý. Na to, že jsem vůči bolesti velmi odolná, tak jsem normálně myslela, že kdybych nebyla v tak "nevýhodné pozici", tak bych z té kozy opravdu utekla. Vážně jsem myslela, že tam bolestí umřu. (Nevím, jestli je to běžné, ale Vecer před tím jsem měla zaveden misoprostol) a i přesto... Břicho mě neskutečně bolelo až do noci. Kdybych nebyla u dr.v jiném městě sama a nevěděla, že to musím vydržet, tak bych se složila hned.

70 Hana Hana | E-mail | 11. září 2016 v 22:20 | Reagovat

Prosím, mohl by mi někdo napsat, poradit, jak často si kontrolujete vlákna? :) Já jsem tak nešikovná, že si je tam sama ani nenahmatam. Moc hluboko nedostanu prsty. Nebo to svými prsty necítím. Jak hluboko to tak je? S přítelem jsme od zavedení HT ještě sex neměli, tak nevím, zda by je cítil alespoň on. Nechci hned vysilovat, že se tělísko nějak pohnulo kamsi...

71 Zuzu Zuzu | 13. září 2016 v 12:38 | Reagovat

Ahoj holky, závidím těm z vás které mají Jaydess a nemají s ní problém. U mě problémy hned od zavedení (včetně). Jsem tvrďák, ale to co jsem si prožila při zavádění byla fakt síla. Tříměsíční špinění vkuse jsem brala jako jasnou věc, ale to že se to potom ustálilo na 14 denní ms mě fakt naštvalo. Křeče, které ohlašovaly příchod ms týden před začátkem, jsem nebyla schopna zvládnout bez prášků, a to jsem v předchozích dobách neznala. Ani při HA ani když jsem nebrala nic. Na gyndu jsem se pomalu nastěhovala, neustálé vyšetřování, prohlídky, ultrazvuky a nakonec laparoskopie (pan doktor chtěl vědět jestli je opravdu vše tak jak má). Nic nenašli, nic se nezměnilo... mám ji rok a jsem šťastná že příští týden půjde ven. První mi bylo líto těch peněz, ale už na to kašlu.

72 Miky Miky | E-mail | 19. září 2016 v 8:46 | Reagovat

Ahoj holky ... jsem rada za tento web! Mamca mi navrhla, abych presla na telisko, ze usetrime na HA a nebudu mit menstruaci, nebudu muset myslet na prasky a vse bude fajn. Moje menstruace byla vzdycky klidna a super. Prvni den lehka bolest nic extra. Krvaceni 3-5 dni a pohoda. HA jsem brala od 16 a rekla jsem si, ze to bude super, nemyslet na nic a o nic se nestarat ... Telisko jsem si nechala nasadit 14 prosince lonskeho roku .. zavedeni samo o sobe bolelo. Zaradila bych se mezi ty silnejsi povahy ale zavedeni me opravdu bolelo, ale zatla jsem zuby a pak slz ukaplo. Ja zadnou injekci proti bolesti nebo zanetu pred zakrokem nedostala. Navic mi sestricka, nevim jak, spocitala blbe menstruaci a sla jsem na zavedeni pred menstruaci. Doktor navrhoval, ze pockame a zavedeme to az po menstuaci. Jenze ja uz bych znovu asi nesebrala odvahu jit tam zas. Doktor me varoval, ze bych mohla mit nejake slabsi bolesti bricha apod. Jenze, co prislo potom se ani zdaleka nedalo srovnat se slabsi bolesti bricha. Nesnesitelne krece pri kterych sotva chodim,u kterych se furt kroutim abych si nak ulevila, a uz se mi i stalo, ze jsem z krece omdlela. Menstruace klidne i 14 dni v kuse a silna. Kdyz nemam cyklus je vsechno v naprostem poradku. Sex s partnerem v poradku. Ani jeden telisko necitime. Nespinim ani nemam bolesti ale kazdy mesic se bojim, co prijde priste. Nejdriv me vsichni uklidnovali, ze si moje telo zvyka na telisko, ze se s tim nejdriv telo musi srovnat, ze to bude trvat tak pul roku a pak se to uklidni. Uz je to 9 mesicu a nepocituju rozdil ... Prasky ve volnem prodeji uz davno nezabiraji. Jedine, co me drzi tech 14 dni na nohou je Nimesil proti bolesti (nekdy i 2-3 sacky za den), cipky proti krecim a zenske caje. Moje pani doktorka se mi snazi pomoct, pise cipky i prasky na bolest podle mych potreb a sama rika, ze takovy stav neni normalni a jeste ho nevidela. Chci to vydrzet, prece jenom to je 5000 Kc, ale nevim jestli zvladnu dalsich 2 a ctvrt roku. Rikam si, ze pockam rok, max. rok a ctvrt. Jestli ani potom, se to nezklidni, vytahuju ven a s radosti zase zacnu brat prasky a s otevrenou naruci uvitam zpatky svoji starou menstruaci. Na zaver bych se chtela zeptat, na vas nazor, zda cekat nebo vytahnout. Dekuju za kazdy nazor i za kazdou radu.

73 Tere Tere | E-mail | 30. září 2016 v 14:43 | Reagovat

Ahojky,
telisko mam zavedene dnes presne 6 mesicu. Zavedeni prijemne nebylo, asi jako všichni popisujete. Při sexu také spinim. Obcas mivam bolesti při fyzicke namaze. Co me ale nejvic trapi je akne. Je to peklo. Nedokazete mi někdo poradit, zda něco pomohlo nebo musim proste počkat? Uz se modlim, aby to bud preslo a nebo to necham vyndat. Nejsem na tohle zvykla a denne opravdu 2-3 bolaky vyskoci. Trapi me tedy primarne brada a hodne.
Moc dekuji za rady.

74 Wendy Wendy | 9. října 2016 v 23:06 | Reagovat

Ahoj holky, mám tělísko asi 10 dni a super, jasne ze se mi udelalo par pupinku, ale to se mi delalo uz predtim. Vlasy mi padaji stejne jako predtim, protoze jich mam hrozne moc a pupinky na zadech se mu udelali taky, ale vse uz v poho. Ja si myslim, ze i telo po i letech bez HA se musi vzpamatovat, takze to na telisko nehci uplne svadet. Proste je to neco, co uplne do tela nepatri a musi si to sednou. Ale nevim, fakt jen muj nazor. Jediny problem je v tom, ze me trohu boli podbrisko pri sexu, bolelo me to i predtim, ale doufala jsem, ze to vymizi. Navis jsem mela driv problem byt dostatecne vlhka pri sexu a poradne si ho uzit, coz byl zas vedlejsi ucinek HA. A bum a najednou prunik pri sexu nevadi a paradicka, ale bolest pri poradnem prirazeni. Samozrejme si hned predstavuju, jak mi tam to telisko hopsa a podivne se tam ohyba. Mate nekdo zkusenost? Predem diky moc

75 Zuzka Zuzka | E-mail | 11. října 2016 v 0:48 | Reagovat

Ahoj, nechala sis jaydess vytáhnout tedy? Můžeme si napsat meila? Mám Jaydess rok a půl. Mně se také dělají pupínky velmi bolavé na zádech, krku a hlavně obličeji a ekzém. Zlepšil se Ti stav pleti po vyndání? Také musím potvrdit bolestivou menstruaci, mnohem horší než dříve a abych pravdu řekla, tak se mi dost často motá hlava.. děkuji za zprávu. Zuzka[29]:

76 Mantikee Mantikee | 11. října 2016 v 20:54 | Reagovat

Ahoj, dnes jsem byla na zavedení tělíska Jaydess a musím říct, že jsem to celé prokecala s doktorkou a sestřičkou.  Necítila jsem vůbec nic,  dokonce mne překvapilo, že už je konec. Jsem nerodička a měsíčky mám hodně slabé. Z kozy jsem seskočila, dokončila pokec s doktorkou a šla domu. Nepociťuji žádnou bolest, trošku krvácím, asi jako při slabší menstruaci (poslední den normálně už jen tak špiním). Celý den byl úplně normální, žádné bolesti nic, jako bych nikde nebyla. Tak doufám, že mi to takhle bez problémů zůstane ;)

77 Rena Rena | 12. října 2016 v 14:03 | Reagovat

Ahoj, dnes jsem se téměř po roce rozhodla pro vyndání tělíska Jaydess. Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Zavedení lehce bolelo, ale nic, co by se nedalo vydržet. První měsíce jsem čekala na to až si to "sedne", menstruovala jsem slabě, ale bolestivě. Někdy lepší, jindy dost nesnesitelné, od stabilního tlaku a bolesti po intenzivní výstřelky bolesti v podbřišku. Po různých alternativách, po odstranění špinění, Aulin, Ascorutin, v posledním měsíci téměř neustálou menstruací, mi byl dnes zjištěn zánět, který jen podpořil mé rozhodnutí pro odstranění. Vyndání nebolelo vůbec, naopak jsem cítila téměř okamžitou úlevu. Celkově mohu říct, že mi zřejmě nikdy nesedlo, spíše jsem si na ten pocit ho tam mít zvykla. Kromě menstruace jsem o něm věděla i při větší zátěži, při sportu, především při běhání, při sexu. Během roku se mi tedy i zhoršila pleť a přibrala jsem minimálně 8 kg, ale to nemůžu prokazatelně svádět na tělísko =D. Také jsem pozorovala sklony k nadýmání při menstruaci a dvakrát jsem skončila na kapačkách v nemocnici kvůli podezření na záchvat žlučníku, ačkoliv ten to prokazatelně nebyl. Problém zmizel po řešení nadýmání, nikdy dřív jsem s tím problém neměla, s největší pravděpodobností to tedy souviselo. Nejspíš je to celkově individuální, mám kolem sebe několik spokojených nositelek tělísek, rodících i nerodících. Sestře tělísko Jaydess zaváděli ve stejnou dobu a už od začátku o něm skoro neví.

78 amina robo amina robo | 11. prosince 2016 v 10:34 | Reagovat

Jaydess- zavedeni cca 5500 Kc, ma vydrzet 3 roky, prakticky celou dobu spineni, ale pozor davat nemusite. Po 10 mesicich se telisko posunulo, sex bolestivy tak, ze se nedal vydrzet, telisko muselo ven... samozrejme nahrada zadna... vyhodne to tedy neni. A.

79 Terisss Terisss | 23. prosince 2016 v 19:03 | Reagovat

[77]: Rena:

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak se teď cítíš a jak řešíš antikoncepci? :) Těch 8 kg šlo dolu?

Já se na vytažení chystám koncem ledna. Trochu se toho bojím, ty konce tam mám totiž někde zalezlé, ale dle kontrol tělísko sedí, jak má. Tak uvidíme.

80 Adela Adela | 2. ledna 2017 v 23:27 | Reagovat

Ja mam telisko ted 8 mesicu. HA jsem brala 7 let, po 3 'mesicih od zavedeni teliska - zhorseni pletii, ale dost rapidne :( chodim na laser, pouzivam bideormu apod, nic nepomaha :( do toho dve cysty - premyslim o vyndani i kdyz si rikam at aspon jeste rok vydrzim.[73]:

81 ZdenekG ZdenekG | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:14 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na nekupujto.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

82 FelixO FelixO | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:54 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

83 Tereza Tereza | 30. ledna 2017 v 22:15 | Reagovat

Je hezke ja pisete v clanku nebala jsem se tehotenstvi..... ja si nechala zavest jaydes zadne problemi s pleti s pribira nim ani s cystami vse bylo super i menstruace zmizela a ejhle 10 mesicu po zavedeni mi na pohotovosti oznamili ze jsem tehotna a jako ze uz 18ty tyden..... takze za me jaydes uz nikdy nikdy nikdy

84 Terisss Terisss | 2. února 2017 v 14:43 | Reagovat

Vyndání tělíska

Ahoj holky, hodně se různě na netu řeší, jestli teda to vyndání tělíska bolí, nebo ne, co to s tělem udělá...

Byla jsem na vyndání před 14 dny. Ihned mě doktor upozornil na to, že záleží, v jaké poloze budu mít dělohu, že mě možná bude zase muset "štípnout" jako při zavádění, a že nám v tom případě bude muset asistovat sestra.

K takové situaci naštěstí nedošlo, musela jsem si tedy akorát přidržet nějaký nástroj, aby mohl tělísko snadno vytáhnout. Zabolelo to, ale za dvě vteřiny bylo venku. Takže se mi nesmírně ulevilo.

Od té doby jsem shodila asi 2 kila. Gynekolog mi samozřejmě nabízel Jaydesss znovu, dokonce mě informoval o tom, že na trh přijde Jaydess, který se bude zavádět na 5 let. Odmítla jsem jakoukoli možnost hormonální antikoncepce. Přecházím na chemickou antikoncepci - Pharmatex. Alespoň budu mít pocit, že svému tělu už nijak neubližuji.

Asi si teď budu zase teprve zvykat na pravidelnou menstruaci (uznávám, že ta byla při tělísku velkou výhodou), přesto už mě tělísko znovu neláká. Nicméně jde o vaše pohodlí a o to, že nemusíte na nic myslet a o nic se starat, pokud nechcete otěhotnět.

Každá asi nejlíp uvážíme, co nám sedí nejvíce :) hodně štěstí.

85 Andrea Andrea | E-mail | 7. března 2017 v 17:33 | Reagovat

Ahoj holky, na zavedeni teliska jsem byla pred peti dny. Vsichni mi rikaly, ze zavedeni neboli. Vydrzela jsem to, ale nikdy uz nic takovyho nechci zazit.Me doporucila telisko pani gynekolozka, kdyz jsem za ni prisla s tim, ze posledni dobou nedokazu prasky brat pravidelne.
Po zavedeni mi bylo zle a bolel me podbrisek,az jsem brecela. Zelezla jsem do postele, vzala dva brufeny a kdyz jsem se probudila, uz to bylo celkem v pohode. Ale, od zavedeni me casto poboliva hlava, boli me podbrisek a citim se unavena, samozrejme spinim a tak nejak citim, ze v sobe mam neco, co tam nepatri. Tak se chci zeptat, jestli ma nekdo taky takovou zkusenost. Mam si zajit na gyndu nebo to prejde? Nechci ze sebe delat takovou citu, ale na druhou stranu mam strach, ze je neco spatne. Chapu, ze to trva, nez se telisko usadi, ale snad chapete i vy me, ze mam strach.
Kazdopadne lituji toho, ze jsem tuhle stranku nenasla pred rozhodnutim, ze si telisko necham zavest, protoze po tom, co tu ctu bych si ho zavest nenechla.

86 Veronika Veronika | 10. března 2017 v 9:23 | Reagovat

Ahoj všem, před 4 měsíci jsem si nechala zavést tělísko. Rozhodovala jsem se mezi Mirenou a Jaydess. Sama jsem se přikláněla k Jaydess, protože je na kratší dobu a je menší. Nakonec jsem, ale na radu paní gynekoložky zvolila Mirenu. Paní doktorka mi dala na výběr, zda chci tělísko zavést u ní v ordinaci nebo v nemocnici v krátkodobé narkóze. Zvolila jsem druhou možnost, protože samotná představa zavedení ve mně vyvolávala hrůzu. Celý zákrok trval asi 15 minut a po probuzení jsem necítila žádnou bolest, přišlo mi to, jako kdyby se nic nezměnilo. První dny jsem měla spíše tlak v podbřišku, ale po týdnu to přešlo. První menstruace se dostavila v menší intenzitě a ty následující spíše ve formě špinění. Kdybych to měla zhodnotit za celou tu dobu, tak jsem spokojená a šla bych do toho znovu. A jsem ráda, že jsem zavedení zvolila v narkóze, protože jsem předešla té obavě z bolesti a pocitu, že v sobě mám něco cizího. Každá jsme jiná, ale pro ty, co zatím nejsou plně spokojené, tak tomu dejte čas. Tělo si může zvykat až půl roku.

87 Kiku Kiku | 14. března 2017 v 10:51 | Reagovat

Ahoj,když to tu tak pročítám tak vidim více negativních zkušeností. Proto přidávám jednu pozitivní.
Brala jsem HA od 14 let (zdravotni problemy). A z duvodu casteho cestovani, jsem se rozhidla pro telisko, kdy nemusim myslet na tabletky.Tělísko mam 5 měsíců. Zavedení bylo neprijemne,nic na coby se člověk těšil,ale dalo se vydržet. Po zavedení jsem krvacela 2 dny. První 2 menzesy byly hodně silne a relativne dlouhe, ale začíná se to zkracovat a srovnávat. Při menzesu mam mírne křeče v podbřišku, ale odezněli mi migrény( pro me Velké +). O telisku vím hlavně při sportu(delam workout) a pokud hodně zatnu bricho tak me v podbřišku pichne. Ale zase nic co by se nedalo vydržet. Junák funguji normalne, pleť se mi zhoršila, ale to je díky vysazení HA a od doby co mám telisko jsem zhubla 5kg.

Takže holky, je to individualni. Já jsem naprosto spokojena, nemenila bych!!

88 Barbora Barbora | E-mail | 26. března 2017 v 10:20 | Reagovat

Ahoj, já momentálně mám tělísko zavedené půl roku. Zavedení katastrofa stejně jako popisuješ něco neskutečného a to teda přiznávám, že jsem absolutní hysterka a tyhle věci co se týkají bolesti hodně těžce rozdýchávám. Paní doktorka ho však zavedla přesně ukázkově tam kde mělo být jak se prokázalo po kontrole za měsíc a půl. Jednou za měsíc občas zacítím jako, že "něco" v sobě mám. Občas ve mě trhne. Ale vždy to mám přesně na den, ačkoliv jsem předpokládala, že právě s tělískem už to mít vůbec nebudu. Za mě tělísko nádhera. Nemusím se kontrolovat jestli jsem si vzala antikoncepci, nic nemusí se prostě člověk kontrolovat. Ještě teď si někdy vzpomenu, že bych si měla vzít prášky, než si uvědomím, že už žádné dávno neberu. Sice se mi po 10ti letech co jsem je užívala zhoršila trošku pleť a vlasy, ale to se dalo očekávat.Každé tělo je však jiné a každý tělísko snáší jiným způsobem. Za mě skvělá věc. :-)

89 ZdenekE ZdenekE | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 16:18 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

90 Niki Niki | E-mail | 15. května 2017 v 14:51 | Reagovat

Ahoj všem, chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost. Jsem velice ráda,že jsem tuto stránku našla a dodala mi odvahu si nechat tělísko vyndat.
Na zavedení jsem byla v říjnu roku 2015, do té doby jsem užívala 6 let v kuse antikoncepci Yadine. Doktorka mi básnila o tom, jak skvělá je to antikoncepce, že si ji nemohou slečny vynachválit. Měla jsem velké oči a vidina spolehlivé ochrany bez nuceného zobání hormonů se mi zdála více než lákavá.
Jak tu píše velká část z vás, zavedení bylo peklo, sice trvalo pouze pár minut, ale horší bolest jsem nezažila. Zvládla jsem sice odejít sama, po cestě v autobuse se mi však udělalo hodně zle a kdybych neseděla, omdlela bych. Dojela jsem domů a do večera jen ležela v bolestech. Nekrvácela jsem příliš a ani né dlouho, přibližně 14 dní až 3 týdny.
Za měsíc na kontrole u doktorky jsem se dozvěděla, že se tělísko hezky usadilo a vše je v pořádku. Při sexu nám však vadily vlásky z tělíska, a tak jsem si je nechala ustřihnout, ale i tak je přítel někdy cítil.
První dva až tři měsíce bylo vše v pořádku, ale co se dělo poté, nikomu nepřeji. Podbřišek mě bolel skoro po každém cvičení (cvičila jsem pravidelně 3x-5x týdně), po každém sexu, někdy i bez příčiny. Bolel mě týden před menstruací, týden po v době ovulace. Ale nejednalo se o běžné menstruační bolesti, ale velice silné bodání, téměř k nevydržení. Doktorka mi tvrdila, že jsem pravděpodobně více citlivá, ale že je vše v pořádku. Mně to tedy v pořádku nepřišlo. Poslední měsíc mi přítel řekl, že se mnou raději nebude spát, než aby viděl, tak trpím bolestí. Začala jsem tedy uvažovat o vyjmutí, ale k ničemu jsem se pořádně neměla.
Po nalezení této stránky jsem se téměř z minuty na minutu rozhodla, že si tělísko nechám vyndat. Objednala jsem se a za dva dny šla. Do ordinace jsem šla s obavami, avšak těšila jsem se,až bude venku. Když jsem se usadila na lůžko a doktorka začala tělísko hledat, zjistila, že nemůže nahmatat zbytky vlásků(nechala jsem si je ustřihnout) ani nemohla najít tělísko kleštěmi. Okomentovala to tím, že to bude ještě zajímavé. Nakonec vytáhla velký kovový nástroj, který měl na konci velké oko, a že to budou muset vytáhnout tím. Sestřičce nakázala, ať mi dá dýchnout plynu, že bych tu bolest nemusela zvládnout. Stále se však snažila tělísko najít. V tu chvíli jsem začala panikařit, zvedat se a komentovat to tím, že přijdu jindy, ať se na mě nezlobí. Najednou jsem ucítila mírnou bolest a tělísko bylo venku. Doktorka jásala a já byla štěstím bez sebe. Tělísko jsem v sobě měla rok a 7 měsíců.
Od té doby jsem přibližně tři dny krvácela, ale necítím žádnou bolest.
Chtěla bych ještě napsat, že po zavedení se mi zhoršila pleť (přikládám to vysazení antikoncepce) a  také jsem od té doby přibrala přibližně 3-4 kila, ale opravdu mě nenapadlo dávat do za vinu tělísku (tím radostnější by byla zpráva, že tomu tak opravdu bylo).
Pokud jste na tom někdo stejně jako jsem byla já, neváhejte, nelitujte peněz, ten pocit klidu a úlevy za to stojí.

Niki=o)

91 Nina Nina | 13. června 2017 v 9:15 | Reagovat

Jaydess mám tři čtvrtě roku, při zavádění žádný problém, nelze rozeznat od běžné prohlídky. Občasné bolesti v podbřišku cca 4 měsíce hlavě v době ovulace a před menstruací, menstruace zůstala. Žádné problémy s tloustnutím, naopak jsem cca 2 kg zhubla, žádné problémy s pletí ani s vlasama.

92 Renata Renata | 26. června 2017 v 11:47 | Reagovat

Mám tělísko 2,5 roku a je to naprosto bezproblémové. Je pravda, že o pleť se musím více starat. Ale to je vše. Předtím jsem použilvala 4roky HA a byla jsem tlustá, náladová, měla jsem hrozené chutě na sladké a jídlo s tělískem mám větší chuť na sex a mé nálady zmizely a žravost taky. Bez diety jsem se dostala na krásných 52kg, coz je pri me vysce tak akorát. Vlasy byly cítit první týden, pak změkli a teď nejdou téměř cítit. Přítel si na nic nestěžuje, nic ho nepíchá. Na zastřizění jsem nebyla není potřeba. Za půl roku mám jít na vytažení a rozhodla jsem se pro znovuzavedení tělíska. Je to pohodlné, nemusím myslet na prášky a jsem maximálně chráněná proti otěhotnení.

93 Marcela Marcela | E-mail | 12. července 2017 v 7:35 | Reagovat

Ahoj, Jaydess mám 8 měsíců. Nebrala jsem před ním několik let žádnou HA, jelikož pilulky mi způsobily migrény trvající asi už navždy. Pro tělísko jsem se rozhodla kvůli silné a velmi bolestivé menstruaci. Zavádění bylo nepříjemné, ale nic, co by se nedalo vydržet. Rozhodně mě to nebolelo tak, jak je popisováno v článku asi i kvůli tomu, že mi pak doktor nemačkal čípek. První tři měsíce po zavedení byly jedním slovem - příšerné!!! Každý den jsem se pomalu vydávala na gyndu, aby mi ho vyndali, měla jsem bolesti podbřišku a první měsíc jsem vkuse krvácela a špinila ještě další dva měsíce. Byla jsem úplně vyřízená, protože sex byl z tohoto důvodu nepříjemný nám oběma. Věděla jsem od doktora, že první tři měsíce trvá, než si tělísko sedne a tělo ho přijme, takže jsem rezignovaně trpěla a s přítelem jsme se domluvili, že po 3 měsících, když se to nezlepší, tak ho necháme vytáhnout. Po této době se najednou vše otočilo, špinit jsem přestala a přicházelo jen místo menstruace a bolesti jsem neměla žádné, takže jsem konečně začala být spokojená a tělísko plnilo účel, pro který ho mám.
Před třemi týdny se mi udělala cysta, na které jsem trpěla i dříve ještě než jsem měla tělísko, takže to člověk pozná, když ji má. Po jednom ranním drsnějším sexu mi praskla a zároveň mě chytl i slepák. V nemocnici mi ho odstranili, ale za tři měsíce jdu na odstranění obou vejcovodů, které jsem měla velmi zanícené a zvětšené. Prý to je z nějakého neléčeného zánětu z dřívějška, o kterém tedy vůbec nevím a tělísko by mělo zánětům zabraňovat, takže je mi to záhadou, Každopádně budu za tělísko bojovat, dokud to půjde, aby mi ho i přes operaci nechali, i když antikoncepci v tu dobu nebudu už potřebovat, tak už nechci nikdy zažít tu šílenou silnou a bolestivou menstruraci, kdy člověk není schopný naprosto ničeho.
Teď poprvé jsem v době, kdy měla přijít menstruace, ani nešpinila, což je pro mě úplně perfektní pocit, snad to takhle vydrží.
Abych to shrnula, první tři měsíce po zavedení byly příšerné, až na občasný výskyt cyst, které se většinou samy vstřebají a jednu mykózu, jsem velice spokojená. Každá antikoncepce má svoje a na každého působí jinak, pořád si ale myslím, že pilulky jsou to největší zlo, které mi zničilo život díky častým migrénám a alternativa je mnohem lepší podle toho, co komu sedne.

94 Mantikee Mantikee | 29. září 2017 v 16:09 | Reagovat

Ahoj, ozývám se znovu, v říjnu to bude rok, co mám tělísko. Musím říct, že za mne stále spokojenost. Jediná změna je, že to mám pravidelně po 27 dnech, dřív to bylo po 30-35 dnech. Vlastně ani nemůžu říct, že bych měla menstruaci, spíše pouze špiním. Pouze jedinkrát mne bolel podbřišek a byla jsem nafouklá, ale to přičítám vyšší námaze v předchozím dnu (tahání těžkých věcí). Takže za mne zatím super.

95 Sanra Sanra | 9. října 2017 v 22:03 | Reagovat

Ahoj, tělísko mám teď 2,5 roku a jsem s ním spokojená. Předtím jsem brala HA asi tři roky a pro tělísko jsem se rozhodla, protože jsem mívala velmi bolestivou menstruaci, špatnou pleť, a taky jsem občas zapomínala brát pilulky. I když jsem v té době neměla stálého partnera (bylo mi tehdy 19), tak jsem do toho šla.
Zavedení byl pro mě horor. Když mi doktorka "skřípla" čípek, aby mi mohla zavést tělísko, tak jsem myslela, že se jí v ordinaci pozvracím. Nikdy jsem takovou slabost a nevolnost zaráz necítila. Poté jsem asi tři dny lehce špinila a bolelo mě břicho, ale nic, co by jeden paralen nezvádl. Tělo si docela rychle zvyklo.
První rok a půl jsem neměla žádnou menstruaci a ani jsem nešpinila, občas mě v pobolívalo břicho v době, kdy měla přijít. Pleť se mi zlepšila, sem tam se objevil nějaký malý pupínek v době, kdy jsem měla mít menstruaci, ale jinak super.
Taky se mi zvýšila chuť na sex a jak tady čtu ty kometáře, tak jsem se musela zeptat přítele, jestli ty vlásky cítí... odpověděl mi s pousmáním, že je vůbec nevnímá :)
Po dalším roce se mi pomalu vracela menstruace. Nejdřív špinění a pak i krvácení, ale nikdy to netrvá déle, jak 4-5 dní. Taky se mi prodloužil cyklus na 31-33 dní a pobolívá mě v podbřišku první dva dny.
Jedinou nevýhodu vidím v množství mykóz, které mě trápí co dva měsíce a už mi opravdu přijde trapné s tím pořád chodit na gynekologii, tak se snažím o "domácí léčbu" (kefíry, bílé jogurty a podobně na jídlo).
Když jsem si nechávala dělat tělísko, tak mi ho gynekoložka rozmlouvala, ale byla jsem tehdy rozhodnutá a nelituji toho. Za půl roku jdu na vytažení a rozhodně si ho nechám zavést na další tři roky.

96 Barbora Barbora | E-mail | 16. října 2017 v 20:16 | Reagovat

Ahoj, je mi 23 let jsem nerodička a bylo mi doporučeno tělísko Jaydess, jelikož mám Leidenovu mutaci (porucha srážlivosti krve). Je mi doporučeno ze zdravotních důvodů, jelikož aktuálně krvácím i třikrát v měsíci a do budoucna mi hrozí chudokrevnost. Mykozami moc netrpím, tak maximálně dvakrát za rok. Čtu si tady Vaše jednotlivé příspěvky a jsem z toho v rozpacích a upřímně vůbec nevím, zda do toho mám jít. Nikdy jsem antikoncepci nebrala. Pleť mám mastnou normálně, pupínky taky trpím.

97 Veronika Veronika | 21. října 2017 v 17:06 | Reagovat

[96]: Ahoj, je mi 24 a taktéž mám Leidenskou mutaci a antikoncepci jsem nikdy nebrala. Uvažovala jsem původně o tělísku Jaydess, protože je na kratší dobu, ale nakonec jsem se na doporučení lékařky rozhodla pro Mirenu, z důvodu silnější menstruace, kterou by měla Mirena upravit více než Jaydess. Tělísko jsem si nechala zavést v nemocnici v narkóze. Celý zákrok trval asi 20 minut, dopoledne jsem si poležela v nemocnici a v poledne mě již pustili. První dny lehké špinění a bolest v podbřišku, ale postupně to ustávalo. Teď mám rok od zavedení tělíska a jsem spokojená. Celkem lituji, že jsem si ho nenechala zavést dřív. Menstruace vymizela úplně, pleť se mi nějak nezhoršila. Za mě mohu doporučit :)

98 Martina Martina | E-mail | 28. října 2017 v 23:58 | Reagovat

Ahoj, ráda bych vám napsala mojí zkušenost s tělískem. Jen se jedná o značku Levosert.
Je mi 34,mám 2 děti. HA jsem užívala od 17 let. Moje gynekoložka mě o tělísku přesvědčovala dobré 2 roky. Nechala jsem se ukecat a šla do toho. Při zavádění to byla tak strašná bolest, že jsem to chtěla vzdát v polovině. Paní doktorka se u toho pěkně zapotila, já málem omdlela... Prý to šlo hůř proto, že mám zakloněnou dělohu.Bolest ustala až po hodině a dvou ibuprofenech.
Teď jsem se už jen těšila na život bez prášků...
No, tělísko jsem měla od 25.4. a vydržela jsem ho do 25.9. To, že mi pleť začala "kvést"jako vže pubertě, to bych ustála. I bolestivou cystu, kterou jsem nikdy neměla. Koneckonců i těch pět kilo na váze bych zvládla. Bohužel mi ale začaly takovým raketovým tempem padat vlasy, že za 5 měsíců mám na hlavě sotva polovinu původního množství. Nepadaly jednotlivce, ale po pramenech. Vše jinak vyšetřeno, štítná žláza, krev ok...
Až v den, kdy jsem se rozhodla pro vydání jsem si v příbalovém letáku přečetla, že 1 ze 100 žen může mít padání vlasů.
Za mě tedy tělísko NIKDY!! Vrátila jsem se ke staré HA a vlasy pomalu dorůstají.
Ráda bych se zeptala, zda nemá někdo podobnou zkušenost.
Hezký večer.
Martina

99 Lucka Lucka | 13. listopadu 2017 v 11:53 | Reagovat

Chci se také podělit o zkušenosti s tělískem jaydes, které jsem si nechala zavést dva roky zpátky. Samotné zavádění mně bolelo šíleně a to nejsem nějak přecitlivělá. Ještě horší byla bolest po zavádění, měla jsem celý den šílené bolesti, břicho mě bolelo silně ještě týden. To není ale ten zásadní problém, po půl roce se mi udělalo opravdu silné akné ve spodní části obličeje. Dříve jsem nikdy akné neměla, ani v pubertě, takže jsem prvně šla za svou gynekoložkou, která mi řekla, že z tělíska to určitě být nemůže, ale spíše tím, že už neberu antikoncepci a poslala mě na kožní. Na kožní jsem dostala antibiotické masti, které mě akorát pálily, měla jsem po nich rudou, zcitlivělou pokožku a akné stále zůstávalo. Vyzkoušela jsem potom i různé řady na akné z lékárny – bioderma, la roche posay atd. Tyto řady jsou sice skvělé, ale tím, že problém byl vnitřní, tak mi absolutně nezabíraly. Rozhodla jsem se tedy jít na laser, dermatoložkou mi byla doporučena kombinace laseru a chemického peelingu v celkové hodnotě 9 600,-. Podstoupila jsem všechny ošetření a z laseru jsem byla nadšená, akné bylo skoro pryč. Ptala jsem se, zda se mi akné může vrátit a bylo mi řečeno, že mi nezaručí, že se mi akné do pár let nevrátí. Jenže akné se vrátilo do dvou měsíců ve stejné formě jako na začátku. Akné jsem měla opravdu silné, bolavé obrovské boláky. Zkusila jsem ještě vnitřní očistu přírodní cestou, různé doplňky stravy. Zkusila jsem snad opravdu vše, když nic nezabíralo, tak jsem se rozhodla dát tělísko pryč i přesto, že mi gynekoložka, kožní i dermatoložka řekly, že to určitě z tělíska být nemůže, ale bude to z toho důvodu, že již neberu antikoncepci, a tak bych ji mohla začít znovu brát pokud se chci akné zbavit. Nyní jsou to dva měsíce od vyjmutí tělíska, antikoncepci neberu a moje pleť je o 98 % lepší. Občas se mi pupínky ještě udělají, ale minimálně, je to opravdu obrovský rozdíl oproti bolákům, které jsem měla a je to každým dnem lepší. Bohužel mi na pleti zůstalo hodně rudých fleků a jizev po akné. Píšu to pro ty, kteří tělísko zvažují. Já jsem z toho akné byla opravdu nešťastná a styděla se chodit ven a zničilo mi to pleť, kterou jsem měla vždy čistou. Nyní bez make-upu nemohu vyjít ani před dům, protože mám ve spodní části obličeje samé fleky. Určitě to bude individuální a každému toto tělísko sedne jinak, znám i dvě slečny, které žádné problémy s pletí nemají, ale také na internetu vidím několik podobných zkušeností, jaké mám já. Pokud máte stejné problémy, určitě to vyjmutí zvažte, ať vám to nezničí pleť tak jako mně.

100 Autor Nekupujto Autor Nekupujto | 11. prosince 2017 v 14:19 | Reagovat

[99]: ahoj, já jsem měla podobné problémy a navíc mi o dost víc rostly chloupky na obličeji. Byla to hrůza. Někde na internetu jsem četla ze ty boláky i nadměrné ochlupení bývají z cyst, na které jsem při tělísku dost trpěla.

101 Petra Petra | E-mail | 12. prosince 2017 v 0:28 | Reagovat

Ahoj, ráda bych věděla, když si to tělísko měla, taky si v určitý části cyklu nahmatala drátky buď delší nebo kratší? Taky se ti to takhle měnilo, že jednou zajely víc dovnitř pak zas vyjely, ale stále šly nějak nahmatat? Mě se tohle právě děje, ale nevím jestli je to normální?

102 Lemeff Lemeff | E-mail | 21. prosince 2017 v 9:23 | Reagovat

Ahojte, po prečítaní všetkých komentárov mám mierny stres. Môj doktor mi jaydess odporučil, pretože mávam migrény s aurou, a práve toto teliesko, by mi ich nemalo spôsobovať, zatiaľ čo antikoncepcia vo forme tabletiek ich spôsobiť môže.
Tiež mi povedal, že môžem špiniť aj 4 mesiace alebo nemusím špiniť vôbec od vloženia. Vraj je to dobré aj pre nerodičky, ktorou som. Ako ja mám vidinu 3 rokov bez menzesu, aj cena je výhodná, lebo za tabletky by som dala minimálne o polovicu viac za ten čas.
Neviem, čo robiť, či si to teda dať alebo nie, keď čítam aj o tých vlákienkach, ktoré môžu trčať a môže ich partner cítiť, toto ma dostáva úplne najviac :DD Pleť mám zlú od puberty, chodím aj ku kozmetičke, takže v tomto ohľade mi je to úplne jedno.
Budem to musieť prediskutovať s priateľom a uvidím, potom sem dám info, ak sa rozhodnem pre jaydesss. :)

103 Martina Martina | E-mail | 6. ledna 2018 v 12:39 | Reagovat

Ahoj holky, telisko uz mam pres 2 roky a musim rict, ze s nim jsem spokojena. Zavedeni bylo asi ta nejhorší část, dalsi 3 dny jsem si připadala, jako když mám v sobě tampon. První 4 mesice častější krvácení, ale to je prý normální, ale pak se to srovnalo a telisko uz necitim. Krvacim jednou za 2 mesice, ale je to tak na intimku. Bolesti v podbřišku ani mykozy nemam. Plet se tak po roce srovnala, takže ja tělísko můžu jen doporučit. Nemusim si hlidat tabletky a ani ho necitim.
Tak snad na nej bude Vaše telo reagovat stejně jako to moje :)

104 Lucka Lucka | 9. ledna 2018 v 15:12 | Reagovat

Ahoj holky, psala jsem sem příspěvek 13. listopadu. Tak chci napsat další info, u každého je to samozřejmě jiné, ale já bych do tělíska už nikdy NIKDY v životě nešla. Od té doby, co tělísko nemám, tedy od září, se mi plet začala okamžitě lepšit, od poloviny listopadu už se mi neudělal ani jeden pupínek do teď a to jsem předtím měla obrovské bolavé boláky, které nešly ničím zakrýt. Dříve jsem musela mít speciální krémy, podstupovat chemické peelingy, lasery a stejně jsem akné měla, nyní nemusím nic a nemám ani jeden pupínek. Za to samé fleky a i prohlubně, tedy pěkné jizvy po akné mi zůstaly. Ale co dalšího přišlo. Předevčírem mi praskla cysta. Šílená bolest. Je možné, že se mi vytvořila po vyndání tělíska. V životě jsem žádnou cystu neměla, nikdy jsem takové problémy neměla, takže to přisuzuji tělísku, i doktorka mi potvrdila, že je možné, že se mi cysta kvůli tomu udělala a nyní mi při zátěži praskla. Ještě jsem tady viděla komentář o migrénách, tak přesně kvůli nim jsem si dávala tělísko, protože u antikoncepce jsem migrény měla šílené, je pravda, že s tělískem byly lepší, ale teď bez antikoncepce, bez tělíska jsou ještě o trošku lepší. Takže já používám teď Pharmatex a jsem spokojená. Do tělíska bych už v životě znovu nešla. Ale každý je jiný a někomu může sednout. Držím palce, kdo si ho dáte, abyste s ním neměly problémy :)

105 Lucka Lucka | 9. ledna 2018 v 17:10 | Reagovat

Ještě jsem tu četla u někoho, že má vidinu toho, že nebude mít tři roky menzes, to se prý může stát, ale jen hodně výjimečně, já jsem měla klasicky každý měsíc, sice slabě, ale za to o to déle, klidně i 8 dní. Takže žádná výhoda v tom taky není.

106 Hanka O. Hanka O. | E-mail | 10. ledna 2018 v 21:21 | Reagovat

Zavedení bolelo šíleně, gynekoložka řekla, ať si dám ibalgin a jdu si lehnout. Poté asi 3 měsíce v bolestech na omdlení se střídavým zlepšením. Doktorka vždy něco doporučila a prý že se to srovná. Spousta prášků proti bolesti. Srovnalo se to po cca 9 měsících. Přibrala jsem 15 kilo za dva roky. A k tomu se mi totálně zničila pleť, měla jsem VŽDY krásnou i když jsem HA dlouho nebrala. Menstruace pořád, často špinění mezi cykly, zpravidla dva dny bolesti a špinění, poté 4 dny menstruace a další tři dny špinění. Menstruační bolesti prvního půl roku nesnesitelné, na omdlení, nemohla jsem sedět, stát, ležet, žádné silné prášky nepomáhaly jak jsou ty Aulin, Nimesil, nic. Obvoďačka mi napsala Doretu(na bázi opiátů), to jediné zabralo, abych to aspoň přečkala. Po těch 6-8 měsících se to začalo zmírňovat. Ze začátku jsem měla hodně zánětů močové trubice, měla jsem antibiotika 4x za 4 měsíce! A cysty samozřejmě začaly taky, to se ani má lékařka neobtěžovala říct, že to může mít původ v tělíšku. Zároveň se ani neobtěžovala mi říct, že bych neměla nosit tampony. Taky se mi objevily závratě, nedivila bych se, kdyby to mělo souvislost, ale to už je tedy spekulace.

Teď když se na svou výpověď dívám zpětně, nejradši bych dala facku té gynekoložce a sobě taky a hlavně to jdu IHNED nechat vytáhnout. Hrůza.

Mimochodem jedná se o MUDr. Radka Gregorová , z LD Praha 7, ke které už tedy nikdy ani nepáchnu.

107 Kamča* Kamča* | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 9:15 | Reagovat

Ahoj holky, tak se s Vámi jdu teda taky podělit o svoji zkušenost s tělískem Jaydess. Nechala jsem si ho zavést v březnu 2016. Není pro mě totiž žádná jiná alternativa antikoncepce - díky krevnímu vyšetření mi byla zjištěna Leidenská mutace (heterozygot), takže doktor hned zakázal užívání HA (já ji teda nepoužívala nikdy) a různých jiných hormonálních srajdiček. :D Měla jsem z toho strach, asi jako každá z vás. Naštěstí mám výbornou paní doktorku (MUDr. Vašinová - Brno, Křenová), která mě na vše připravila úplně fantasticky. Dostala jsem i čípky do zadku, jeden jsem si měla zavést večer den před zaváděním tělíska, a druhý těsně před zaváděním tělíska. Při lehnutí na kozu se mě zmocnil strach jako prase a byla jsem strašně nervózní, a protože jsem přecitlivěla jak na bolest tak psychicky, začla jsem brečet :D Doktorka si toho všimla, tak mě uklidňovala, no co si budem povídat, příjemný to zavádění rozhodně nebylo, ale v mém případě to byla otázka dvou až tří minut. Nejnepříjemnější bylo chytnutí toho děložního čípku, pak už každá jiná bolest byla menší. Sice to pro mě v tu chvíli byly nejdelší dvě minuty v životě, ale jak už jsem psala, když se na to podívám zpětně, dá se to v pohodě přežít. Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem nerodička.

Po zavedení mi nebylo nijak špatně, neměla jsem závratě nic, spíš jsem byla unavená, ale to bylo z toho stresového vypětí. Dojela jsem domů, a ležela jsem. Naštěstí jsem vychytala zavádění v pátek, takže jesm celý víkend pěkně odpočívala. Více méně první dva, tři dny to mírně pobolívalo, měla jsem strach z prudkých pohybů, ale asi zbytečně. Pohoda. První sex jsem po zavedení tělíska měla asi po 4 nebo 5 dnech. Měla jsem strach, takže jsme na to šli jemňoučce. :) a žádné problémy.

Za nějakou dobu (teď už přesně nevím po jaké době) jsem šla na kontrolu, zda tělísko sedí jak má, vše ok. Pak jsem šla ještě jednou a ejhle.. najednou..cysta na levém vaječníku. No co vám budu povídat, tehdy mi bylo 19 tak jsem začla panikařit, jestli vůbec někdy ještě budu moc mít děti, jestli na to neumřu.. No jsem hysterka :D :D :D Teď se tomu ani nedivím, ze začátku cysta totiž nebolela, ale pak.. no to bylo šílený, pamatuju si dost živě,  jak mě bolest budí ve 3 hodiny ráno, a už jsem se málem stavěla i na hlavu, jen aby to přešlo, nic nepomáhalo - ibalgin, algifen..nic... Takovou bolest bych nikomu nepřála, dala by se srovnat snad i s ledvinovýma kamenama. Naštěstí mě paní doktorka cystu přeléčila, a vše je v pořádku až doposud.

Jinak co se týče pleti, tak jsem nezaznamenala žádné změny, vždycky jsem měla bezproblémovou smíšenou pleť, ta mi i zůstala,  co se týče váhy, nabrala jsem za ty skoro dva roky asi 10kg, ale to nevím, jestli to nebude spíše jídlem.. ;)

Co se týče sexu, tak jak píše blogerka, mega zvýšená chuť :D ! což je super, no a jinak mě to s tělískem při sexu nikdy nepobolívalo, partner ze začátku provázky cítil, ale ne že by ho to pichalo - spíš šimralo, postupem času mají díky prostředí v pochvě změknout, dnes už je partner necítí.

Za mě i přes jednu cystu naprostá spokojenost, ještě bych mohla zmínit že mi úplně vymizela menstruace - snad se mi 2x stalo že jsem mírně špinila. Za rok (2019) půjdu na vyndání, protože mi uplynou už tři roky, a budeme chtít miminko. :-) Po mimču nebudu váhat si nechat dát další tělísko. :-)

108 Weronika Weronika | E-mail | 22. února 2018 v 20:09 | Reagovat

ZÁNĚT DĚLOHY TÝDEN PO ZAVEDENÍ!
Připojuji se k negativním reakcím na tohle tělísko. Po všech recenzích jsem byla v rozpacích, zda si ho mám zavést, asi mě upozorňoval můj vnitřní hlas.24 let, bezdětná. Bolest vydržím,  po jiných zkušenostech, dobře. Ale při rozevírání jsem bolestí musela zařvat, pár sekund strašná bolest až mdloby. Celý den křeče v břiše. Týden tmavý výtok pobolívání. Po týdnu čerstvá krev a to dost, křeče stále horší a horší. Gynekolog se zděsil, okamžitě mi ho vytáhl. Nyní jsem na silných ATB a pod kontrolou (i z důvodu, že jsem bezdětná). Rada pro ostatní: zvažte kazdá, je to v příbalovém letáku. HLAVNĚ  OKAMŽITĚ JÍT S POTÍŽEMI K LÉKAŘI A NEPTAT SE V DISKUZÍCH A ČEKAT.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama