Nitroděložní tělíško Jaydess

26. ledna 2015 v 15:15 |  Tělísko Jaydess
Tímto článkem bych ráda poradila všem, kteří uvažují, jestli si tohle tělíško pořídit nebo třeba i těm, kteří ho již mají. Než jsem si ho nechala zavést já, tak jsem taky hledala článek, zkušenost, recenzi, ale bohužel jediné co jsem našla, byly nějaké diskuze. Budu sem psát naprosto všechno a naprosto upřímně, takže se omlouvám, jestli bude někomu něco připadat až moc intimmí....Každopádně doufám, že to aspoň pomůže :-)

Budu se snažit psát uplně všechno po celé ty 3 roky a budu to psát všechno sem do tohoto článku, takže se bude postupně rozšiřovat.

Co to vlastně je?

Nitroděložní tělísko Jaydess je forma antikoncepce, která by měla být ještě účinnější než ta hormonální. Je to tělíško menší než ostatní a z toho důvodu je vhodné i pro nerodičky. Jak tělísko funguje si můžete přečít v některém z odborných článků. Jen bych chtěla říct, že tělíško se zavádí ambulantně a je to na 3 roky. Z tělíska trčí 2 vlasce, za které se tělísko potom vytáhne. To je docela nevýhoda, protože Váš partner to může při sexu cítít. Neměly by se používat tampony. Výhodou ale je, že byste neměli menstruovat nebo popřípadě jen špinit.

Proč zrovna nitroděložní tělísko?

Od 15 let jsem užívala hormonální antikoncepci a asi poslední 2 roky jsem měla obrovské problémy s vaginálními mykózami. Bylo to už nesnesitelné, protože jsem je měla opravdu pravidelně každý měsíc, když mi začínala menstruace. Takže sotva co jsem jednu přeléčila, za chvíli mi už začala další... Zkoušela jsem různé léky. První ty na volný prodej- Gyno-Pevaryl ( k ničemu), Rosalgin (k ničemu), Canesten, tak potom i ty na předpis od gynekologa- Macmiror(to mi zezačátku pomáhalo) a naposledy Clotrimazol (ten byl asi nejlepší ze všeho). Používala jsem něco i preventivně- Mycomax (ten zezačátku pomáhal) a Fermalac (na nic).

Léčil se se mnou i přítel, ale prostě se to nedalo vydržet. Nemohli jsme spolu spát, protože mě to bolelo, byla jsem pořád nervózní. Navíc jsem musela neustále nosit vložky, protože když jsem si dala na noc vaginální tabletu, tak to ze mě celý druhý den teklo.......

Můj gynekolog mi navrhnul zavedení tohoto tělíska. Říkal, že to je jediná šance, jak se těch mykóz zbavit a zárověň být pořád chráněná. Prý to zaváděl už hodně mladým nerodičkám a všechny s tím byly moc spokojené.


Samotné zavedení

Na zavedení se chodí v prvních dnech menstruace a stejně tak jsem to měla i já.
Doktor mi udělal první ultrazvuk a zeptal se mě, jak snáším bolest a jesti nechci radši trochu přispat. Odmítla jsem, protože jsem na bolesti břicha docela zvyklá, jelikož mám ještě nějaké problémy se střevy (o tom třeba někdy příště).

Takže jsem si vyskočila na to lehátko a pan doktor mi řekl, že mi bude muset první podržet děložní čípek, aby se tam dostal. V ten moment, kdy to udělal, jsem myslela, že umřu. Byla to nesnesitelná bolest. Nedá se to ani popsat. Rozbrečela jsem se tam, jak malé děcko. Nejhorší bylo, že on to jakoby musel držet skřípnuté po celou dobu toho zavádění, takže ta bolest nepřestávala. No a pak mi začal zavádět to tělísko. Při jeho roztažení to bylo další obrovská bolest, ale oproti tomu čípku to bylo nic. Konečně mi ten čípek pustil a bylo hotovo. Bolest se trochu zmírnila, ale neustala.
On i sestřička mě utěšovali a pomáhali mi slézt. Provedl mi ještě jeden ultrazvuk. Všechno bylo v pořádku, tělísko bylo tam kde má. Sestřička mi píchla injekci proti bolesti, která mi ale moc nepomohla.

Jela jsem s mamkou domů a celý den proležela. Asi po 4 hodinách tak bolest docela přestala...

Prvních pár dní

Pomalu mi končila menstruace. Břicho mě občas pobolívalo.
Asi po 3 dnech jsme měli s přítelm první sex. Bylo to dost zvláštní, když tam byly ty vlásky, ale nijak nás to neomezovalo. Nic mě nebolelo.

Během dalších 2 měsíců..

Asi po měsíci mě začalo nějak pobolívat břicho. Říkala jsem si, že to tak asi bude ještě nějakou dobu, než to uplně usadí. Pak jsem ale začala špinit. Měla jsem jít zrovna na kontrolu ke gynekologovi. Ten mi udělal ultrazvuk a tělísko bylo tam kde má, všechno bylo v pořádku. Ale měla jsem cystu na pravém vaječníku! Moje první cysta v životě. To byl ten důvod bolesti břicha a špinění a prý jsou cysty bohužel při tomto tělísku dost časté...

Pan doktor mi předepsal Dectralex, což je lék pro zesílení žilní stěny tzn. abych přestala špinit. Asi po týdnu užívání jsem přestala špinit a i mě přestalo bolet břicho. Potom mi proběhla mensturace. To už nebylo špinění, ale takové slabší až střední krvácení, jako jsem mívala vždycky.
Pak jsem šla na kontrolu kvůli té cystě. Ta opravdu zmizela a vše bylo zase v pořádku.

Asi po 2 dnech od kontroly mě zase začalo bolet břicho a to docela hodně. Poté jsem začala špinit... Usoudila jsem, že to bude další cysta, jelikož jsem měla uplně stejné pocity jako u té minulé. Ani jsem nešla k doktorovi, protože už mi to bylo trapné, byla jsem tam vařená-pečená. Začala jsem zase brát ten Dectralex a asi po 2 týdnech to zase přestalo.

Dál mi proběhla menstruace, už trošku slabší, než ta minulá. Spíš takový tekutý růžový výtok.

Nyní mám jít na gyndu až v březnu kvůli stěrům z čípku. Snad tam nebudu muset dřív!!!
Mám z těch cyst docela strach, protože jsem četla, že když jsou často, pomohou způsobit neplodnost :-(.

Začínám si říkat, jestli nebylo lepší žít s těmi mykózami, které mi nemůžou způsobit nic vážného než mít pořád cysty.....

Sex s tělískem

Někdy je to dobré a někdy ne... Ty vlasce totiž jsou schované za čípkem a někdy vylezou. Takže když jsou vylezlé tak to tam přítel cítí a občas ho to i píchne :-(. Ale už jsme se naučili je zastrčit za ten čípek :-D

Ty provázky vidím jako velkou nevýhodu. Pokud nemáte stálého partnera, tak bych vždy toho dotyčného před sexem na to upozornila. Myslím si, že při hrátkách by se mohlo klidně stát, že by za ty provázky omylem prsty zatáhnul a tělisko se mohlo pohnout, kdyby to nevěděl...

Jako velké plus vidím to, že mi stoupla chuť na sex!!!!!!! A to dost hodně. Jsem za to neskutečně ráda, protože předtím při užívání hormonální antikoncepce jsem ji měla téměř na bodu 0. :D

Vedlejší účinky aneb zhoršila se mi pleť..

Tak tohle je téma na samostatnou kapitolu...
Při hormonální antikoncepci jsem měla krásnou normální pleť a opravdu vyjímečně sem tam nějaký pupínek.
Ale teď při tělísku je to jedna velká katastrofa!!! Každé ráno se bojím podívat do zrcadla, každý den mi tam naběhnou 2-3 nové pupínky. Dělají se mi takové ty boláky, kterých se těžko zbavuje. Navíc se mi extrémně mastí pleť. Tohle všechno ovšem dávám za vinu vysazení hormonální antikoncepce. Takže, jestli někdo budete mít tělísko a předtím jste žádnou antinu nebrali, asi nebudete mít problém.
Navíc pozoruji, že pleť se mi vždy ještě víc zhorší v období, kdy mám cystu.

REKAPITULACE PO 2 MĚSÍCÍCH

+ mykózy mi opravdu zmizely !!! (musím zaklepat)
+ značně se mi zvýšila chuť na sex
+ cítím se "čistěji" a neovlivněně hormonama- pokud mě někdo chápete
+ nemusím myslet na polykání antikoncepce


- katastrofální stav pleti
- cysty !!!!
- trošku mě štvou ty vlasce
- neustále mě bolí břicho a občas špiním ( => necítím se pohodlně a sebejistě)


Po 5 měsících

Pomalu se blíží půl rok od zavedení mého tělíska, neboli pomyslný mezník, do kdy by se mělo všechno srovnat...

No musím říct, že mě už tolik nebolí břicho, ale cysty mám neustále. Navíc jsem měla jednou obrovskou (jednou to mám potvrzené) cystu žlutého tělíska velikosti 50x45 mm.. Na gyndu jsem letěla okamžitě druhý den, co jsem to ucítila, protože jsem tak nesnesitelné bolesti, že jsem myslela, že se mi tělísko nějak vyloučilo nebo posunulo. Asi po 2 hodinách ty bolesti přestaly, tak jsem šla až druhý den ráno.. Nepochybuji o tom, že i teď, když Vám tady píšu, tak mám v sobě cystu. Už to poznám jako vlastní boty, na gyndu s tím už nechodí, stejně se stím nedá nic udělat, ale bylo mi řečeno, že ty cysty nevadí, je to jakoby jenom pro mě nepříjemné, ale prý je velmi malé procento, že by se mohlo něco stát.

Měla jsem mezitím asi 2x vaginální mykózu (důvod, proč jsem si nechala tělisko byl, aby mi vaginální mykózy přestaly), ale měly spíš takový lehký průběh. Začaly před menstruací a já jsem si to jen párkrát namázla kokosovým olejem, aby to tolik nesvědilo a během menstruace to vždy zmizelo.

A co se týká menstruace, tak bych měla teď už jen špinit nebo nemít žádnou. Samozřejmě já musím být zase ta výjimka, takže nejen, že mám menstruaci silnější než kdy předtím, tak ji velmi prožívám. Šíleně mě bolí břicho a někdy i tak, že nejsem schopná ani nic dělat- ale to může být zapříčiněno i kombinací menstruace s cystami..

Asi to tu vypadá, jako bych to tělisko chtěla jen hanit a snažila se napsat, co nejvíc negativní recenzy. Bohužel mě tělísko asi moc nesedlo. Byla bych strašně ráda, kdyby se to všechno srovnala a pořád na ten den čekám, ale zatím se nic neděje. Jedinou pozitivní věc, kterou jsem u tělíska zaznamenala je zvýšení chuti na sex (což hodně oceňuji :-D) a potom zmírnění vaginálních mykóz. Ale asi je otázka, zda bych radši neměla zpátky antikoncepci a neustále léčila vaginální mykózu, než tohle všechno................... :/

A tím narážím na další mínus. Od zavedení tělíska jsem přibrala 4 kg, a když držím dietu, jaká mi vždy předtím účinně pomohla zhubnout, nedaří se a já nemůžu shodit ani jediné deka.. Jsem z toho fakt naprašky, protože jestli to takhle půjde dál, tak si nechám tělísko vytáhnout, fakt nechci být bečka!!!!!! .:(((((((((((((((

Četla jsem to i hodně v diskuzích, že i po Mireně ženský přibraly a nešlo to dolů a jak tělísko vytáhly, tak to z nich hned všechno spadlo. No snad to bude i můj případ, že ty kila pak sami odejdou :-D

Držte mi palce! Zatím docela uvažuji o vytažení tělíska a to zejména kvůli tomu nabíraní váhy.

Po 8 měsících

Ahojte holky, tak se po delší odmlce zase hlásím. Tato část článku bude asi trochu pozitivnější než byl článek doposud. Řekla, že se moje tělo s tělískem konečně nějakým způsobem sžilo a už nědělá takové potíže....

S tělískem začínám být konečně spíš spokojená než nespokojená. Sice krvácím pořád víc, než když jsem brala HA a taky je ta menstruace bolestivější, trvá cca 6 dní, ale moje pleť se už jakž takž vrátila do normálu. Není to ta krásná bezchybná pleť, jakou jsem měla při HA, ale už se docela uklidnila, nějaký pupínek se vždy najde, ale není to taková hrůza. Takové ty boláky už se mi moc nedělají. :)

Dřív jsem hodně psala, že jsem mívala cysty a na gynekologii jsem byla jako doma. Teď už to tak neřeším, na gyndě jsem byla naposledy asi před 2 měsíci a ani tam neplánuji v brzké době jít. V podbřišku mě pořád občas pobolívá, cítím to a tak, ale už jsem si na to zvykla a neřeším, jestli mám cystu nebo proč mě to bolí. Asi to tak je lepší, člověk to pak prostě přestane vnímat...

Na ty vlasce jsem si už úplně zvykla, ani si sama sebe nedovedu bez nich představit :-D. Prostě to beru tak, že tam mají být a ani přítel to vůbec nevnímá. Holt je to všechno jen a jen o zvyku. Btw. na zkrácení jsem nikdy nebyla a to i přesto, že je mám relativně dlouhé.

Dřív jsem taky psala, že jsem dost přibrala a nejde mi s váhou nic udělat. Teď, po těch 8 měsících, se to už uklidnilo a já se snažím držet dietu a vidím první výsledky! juch! :)

Kdybych měla shrnout to, proč jsem momentálně nejspokojenější tak to bude určitě to, že se nemusím hlídat, jestli beru prášky, mám pořád obrovskou chuť na sex, řekla bych, že si ho dokážu i víc užít, mám méňě strach z otěhotnění, takže si s přítelem nemusíme dávat pozor a hlavně od zavedení jsem neměla ani jednu jedinou kvasinkovou infekci, což byl důvod mého rozhodnutí pro Jaydess. Takže Jaydess vlastně moje očekávání splnil :) Zezačátku to bylo peklo, způsoboval mi spoustu starostí a bolestí, ale teď jsem spokojená :) Podle mě je to opravdu hrozně invdiviuální věc a i když jsem si ještě po půl roce byla 100% jistá, že mi tělísko nesedlo a půjdu ho vytáhnout, vyplatilo se mi počkat a teď je to v podstatě v pořádku :)

Jak oddálit menstruaci při Jaydess

Teď bych se s vámi ráda podělila s mými zkušenostmi, když jsem potřebovala oddálit menstruaci.
Při hormonální antikoncepci je to jednoduché, prostě nevysadíte nebo nejíte placebo prášky a jdete rovnou na další plato= menstruace až další cyklus.

Jenže u těch z nás, smolařek, které i při Jaydess mají menstruaci, jak jsem četla v komentářích nejsem sama, která ji mám hodně silnou, to není tak jednoduché. Oddálit menstruaci jsem potřebovala kvůli dovolené a tak, protože jsme se měli koupat, saunovat a necítila bych dobře.

Nicméně jsem se zašla poradit za mým gynekologem a ten mi předepsal prášky jménem Norethisteron. Má se začít brát tuším 3 dny před očekávanou menstruací, potom jakoby během té doby menstruace a neměl by se brát déle jak 10 dní. Po vysazení by se měla do 3 dnů dostavit menstruace.

Moje zkušenosti jsou takové, že jsem ho začala brát opravdu tak cca 3 dny před očekávanou menstruací a brala jsem 3 tablety denně (ráno-v poledne- večer), potom pořád 3 tablety během doby mestruace než jsem to vysadila. Menstruace se mi někdy dostavila do 3 dnů, někdy tak do týdně , někdy jsem se jen lehce špinila. Norethisteron je opravdu skvělá věc, ale jako u všeho nesmí se to přehánět.

Já ho potom brala i během cyklu, když jsem cítila, že bych měla špinit a tak. No úplně se mi rozhodil cyklus, nepravdielně jsem menstruovala, zhoršila se mi pleť... Doplatila jsem na mou blbost.
Pokud to budete užívat svědomitě, je to opravdu skvělá věc. Nepociťovala jsem žádné vedlejší účinky, ani jsem nešpinila.

ROZHODLA JSEM SE PRO VYTAŽENÍ

Tak po téměř 2 letech s Jaydess jsem se na základě výše popsaných neustálých bolestí břicha rozhodla si nechat tělísko vytáhnout. Hlavně kvůli tomu, že se mi nelíbilo brát tolik léků na bolest, nepřišlo mi to dobré pro tělo a bez nich jsem to nevydržela.

Rozhodla jsem se takřkta z minuty na minutu, prostě jsem si řekla, že tohle už snášet nebudu. Zavolala jsem gynekologovi, přičemž jsem čekala, že mě objedná tak za týden a já se na to psychicky stačím připravit. Jenže on mi řekl, ať přijedu hned, že má zrovna čas. Chytl mě obrovský strach z toho, že to bude bolet jako při zavádění, ale musela jsem to zvládnout, vzala jsem si 2 Valetoly preventivně a jela jsem k němu.

Se slzama v očích jsem si lehala na lehátko a on mě pořád uklidňoval, že to ani neucítím, ale bůhví proč jsem mu nevěřila? Že by protože mi to říkal i při zavádění? No každopádně jsem se chytla pořádně rukama lehátka, abych měla co mačkat, až to bude bolet, když mi řekl, že už je to venku a ukázal mi to. Holky musím říct, že jsem opravdu necítila vůbec nic, ani jak jede ven, prostě nic. Jen zatáhl a bylo to venku. Možná, kdybych si nebrala ty prášky na bolest, tak bych něco malinko cítila, ale asi by to taky nebolelo. Takže mě zavedení vůbec nebolelo !!!!! Byla jsem šťastná jak tři grepy.

Bolesti břicha, které jsem s Jaydess mívala po vytažení přestali a byla jsem půl roku bez jakékoliv antikoncepce a musím říct, že to tak bylo nejlepší a asi u toho zůstanu. Nic mě nebolí, žádné nepříjemné pocity, prostě jsem sama sebou, takže mám i víc chuť na sex. :-) Někdo se v komentářích myslím ptal, jestli se mi zhoršila pleť po vytažení. Ne nezhoršila a podle mě by ani nikomu jinému neměla. Jaydess by mělo ovlivňovat pouze dělohu, nikoliv celé tělo jako běžná hormonální antikoncepce.

Na závěr bych jen ráda zprostředkovala, co by můj gyekolog řekl. Prý zavedl Jaydess asi 20 pacientkách a z toho 15 mělo stejné problémy jako já a už to prý nikdy žádné nerodičce nedoporučí.

A to je konec mého příběhu s Jaydess. Jsem nesmírně šťastná, že tohle četlo tolik lidí a hlavně Vaše komentáře jsou také obrovských přínosem! Děkuji! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (112)
Zobrazit starší komentáře

101 Petra Petra | E-mail | 12. prosince 2017 v 0:28 | Reagovat

Ahoj, ráda bych věděla, když si to tělísko měla, taky si v určitý části cyklu nahmatala drátky buď delší nebo kratší? Taky se ti to takhle měnilo, že jednou zajely víc dovnitř pak zas vyjely, ale stále šly nějak nahmatat? Mě se tohle právě děje, ale nevím jestli je to normální?

102 Lemeff Lemeff | E-mail | 21. prosince 2017 v 9:23 | Reagovat

Ahojte, po prečítaní všetkých komentárov mám mierny stres. Môj doktor mi jaydess odporučil, pretože mávam migrény s aurou, a práve toto teliesko, by mi ich nemalo spôsobovať, zatiaľ čo antikoncepcia vo forme tabletiek ich spôsobiť môže.
Tiež mi povedal, že môžem špiniť aj 4 mesiace alebo nemusím špiniť vôbec od vloženia. Vraj je to dobré aj pre nerodičky, ktorou som. Ako ja mám vidinu 3 rokov bez menzesu, aj cena je výhodná, lebo za tabletky by som dala minimálne o polovicu viac za ten čas.
Neviem, čo robiť, či si to teda dať alebo nie, keď čítam aj o tých vlákienkach, ktoré môžu trčať a môže ich partner cítiť, toto ma dostáva úplne najviac :DD Pleť mám zlú od puberty, chodím aj ku kozmetičke, takže v tomto ohľade mi je to úplne jedno.
Budem to musieť prediskutovať s priateľom a uvidím, potom sem dám info, ak sa rozhodnem pre jaydesss. :)

103 Martina Martina | E-mail | 6. ledna 2018 v 12:39 | Reagovat

Ahoj holky, telisko uz mam pres 2 roky a musim rict, ze s nim jsem spokojena. Zavedeni bylo asi ta nejhorší část, dalsi 3 dny jsem si připadala, jako když mám v sobě tampon. První 4 mesice častější krvácení, ale to je prý normální, ale pak se to srovnalo a telisko uz necitim. Krvacim jednou za 2 mesice, ale je to tak na intimku. Bolesti v podbřišku ani mykozy nemam. Plet se tak po roce srovnala, takže ja tělísko můžu jen doporučit. Nemusim si hlidat tabletky a ani ho necitim.
Tak snad na nej bude Vaše telo reagovat stejně jako to moje :)

104 Lucka Lucka | 9. ledna 2018 v 15:12 | Reagovat

Ahoj holky, psala jsem sem příspěvek 13. listopadu. Tak chci napsat další info, u každého je to samozřejmě jiné, ale já bych do tělíska už nikdy NIKDY v životě nešla. Od té doby, co tělísko nemám, tedy od září, se mi plet začala okamžitě lepšit, od poloviny listopadu už se mi neudělal ani jeden pupínek do teď a to jsem předtím měla obrovské bolavé boláky, které nešly ničím zakrýt. Dříve jsem musela mít speciální krémy, podstupovat chemické peelingy, lasery a stejně jsem akné měla, nyní nemusím nic a nemám ani jeden pupínek. Za to samé fleky a i prohlubně, tedy pěkné jizvy po akné mi zůstaly. Ale co dalšího přišlo. Předevčírem mi praskla cysta. Šílená bolest. Je možné, že se mi vytvořila po vyndání tělíska. V životě jsem žádnou cystu neměla, nikdy jsem takové problémy neměla, takže to přisuzuji tělísku, i doktorka mi potvrdila, že je možné, že se mi cysta kvůli tomu udělala a nyní mi při zátěži praskla. Ještě jsem tady viděla komentář o migrénách, tak přesně kvůli nim jsem si dávala tělísko, protože u antikoncepce jsem migrény měla šílené, je pravda, že s tělískem byly lepší, ale teď bez antikoncepce, bez tělíska jsou ještě o trošku lepší. Takže já používám teď Pharmatex a jsem spokojená. Do tělíska bych už v životě znovu nešla. Ale každý je jiný a někomu může sednout. Držím palce, kdo si ho dáte, abyste s ním neměly problémy :)

105 Lucka Lucka | 9. ledna 2018 v 17:10 | Reagovat

Ještě jsem tu četla u někoho, že má vidinu toho, že nebude mít tři roky menzes, to se prý může stát, ale jen hodně výjimečně, já jsem měla klasicky každý měsíc, sice slabě, ale za to o to déle, klidně i 8 dní. Takže žádná výhoda v tom taky není.

106 Hanka O. Hanka O. | E-mail | 10. ledna 2018 v 21:21 | Reagovat

Zavedení bolelo šíleně, gynekoložka řekla, ať si dám ibalgin a jdu si lehnout. Poté asi 3 měsíce v bolestech na omdlení se střídavým zlepšením. Doktorka vždy něco doporučila a prý že se to srovná. Spousta prášků proti bolesti. Srovnalo se to po cca 9 měsících. Přibrala jsem 15 kilo za dva roky. A k tomu se mi totálně zničila pleť, měla jsem VŽDY krásnou i když jsem HA dlouho nebrala. Menstruace pořád, často špinění mezi cykly, zpravidla dva dny bolesti a špinění, poté 4 dny menstruace a další tři dny špinění. Menstruační bolesti prvního půl roku nesnesitelné, na omdlení, nemohla jsem sedět, stát, ležet, žádné silné prášky nepomáhaly jak jsou ty Aulin, Nimesil, nic. Obvoďačka mi napsala Doretu(na bázi opiátů), to jediné zabralo, abych to aspoň přečkala. Po těch 6-8 měsících se to začalo zmírňovat. Ze začátku jsem měla hodně zánětů močové trubice, měla jsem antibiotika 4x za 4 měsíce! A cysty samozřejmě začaly taky, to se ani má lékařka neobtěžovala říct, že to může mít původ v tělíšku. Zároveň se ani neobtěžovala mi říct, že bych neměla nosit tampony. Taky se mi objevily závratě, nedivila bych se, kdyby to mělo souvislost, ale to už je tedy spekulace.

Teď když se na svou výpověď dívám zpětně, nejradši bych dala facku té gynekoložce a sobě taky a hlavně to jdu IHNED nechat vytáhnout. Hrůza.

Mimochodem jedná se o MUDr. Radka Gregorová , z LD Praha 7, ke které už tedy nikdy ani nepáchnu.

107 Kamča* Kamča* | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 9:15 | Reagovat

Ahoj holky, tak se s Vámi jdu teda taky podělit o svoji zkušenost s tělískem Jaydess. Nechala jsem si ho zavést v březnu 2016. Není pro mě totiž žádná jiná alternativa antikoncepce - díky krevnímu vyšetření mi byla zjištěna Leidenská mutace (heterozygot), takže doktor hned zakázal užívání HA (já ji teda nepoužívala nikdy) a různých jiných hormonálních srajdiček. :D Měla jsem z toho strach, asi jako každá z vás. Naštěstí mám výbornou paní doktorku (MUDr. Vašinová - Brno, Křenová), která mě na vše připravila úplně fantasticky. Dostala jsem i čípky do zadku, jeden jsem si měla zavést večer den před zaváděním tělíska, a druhý těsně před zaváděním tělíska. Při lehnutí na kozu se mě zmocnil strach jako prase a byla jsem strašně nervózní, a protože jsem přecitlivěla jak na bolest tak psychicky, začla jsem brečet :D Doktorka si toho všimla, tak mě uklidňovala, no co si budem povídat, příjemný to zavádění rozhodně nebylo, ale v mém případě to byla otázka dvou až tří minut. Nejnepříjemnější bylo chytnutí toho děložního čípku, pak už každá jiná bolest byla menší. Sice to pro mě v tu chvíli byly nejdelší dvě minuty v životě, ale jak už jsem psala, když se na to podívám zpětně, dá se to v pohodě přežít. Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem nerodička.

Po zavedení mi nebylo nijak špatně, neměla jsem závratě nic, spíš jsem byla unavená, ale to bylo z toho stresového vypětí. Dojela jsem domů, a ležela jsem. Naštěstí jsem vychytala zavádění v pátek, takže jesm celý víkend pěkně odpočívala. Více méně první dva, tři dny to mírně pobolívalo, měla jsem strach z prudkých pohybů, ale asi zbytečně. Pohoda. První sex jsem po zavedení tělíska měla asi po 4 nebo 5 dnech. Měla jsem strach, takže jsme na to šli jemňoučce. :) a žádné problémy.

Za nějakou dobu (teď už přesně nevím po jaké době) jsem šla na kontrolu, zda tělísko sedí jak má, vše ok. Pak jsem šla ještě jednou a ejhle.. najednou..cysta na levém vaječníku. No co vám budu povídat, tehdy mi bylo 19 tak jsem začla panikařit, jestli vůbec někdy ještě budu moc mít děti, jestli na to neumřu.. No jsem hysterka :D :D :D Teď se tomu ani nedivím, ze začátku cysta totiž nebolela, ale pak.. no to bylo šílený, pamatuju si dost živě,  jak mě bolest budí ve 3 hodiny ráno, a už jsem se málem stavěla i na hlavu, jen aby to přešlo, nic nepomáhalo - ibalgin, algifen..nic... Takovou bolest bych nikomu nepřála, dala by se srovnat snad i s ledvinovýma kamenama. Naštěstí mě paní doktorka cystu přeléčila, a vše je v pořádku až doposud.

Jinak co se týče pleti, tak jsem nezaznamenala žádné změny, vždycky jsem měla bezproblémovou smíšenou pleť, ta mi i zůstala,  co se týče váhy, nabrala jsem za ty skoro dva roky asi 10kg, ale to nevím, jestli to nebude spíše jídlem.. ;)

Co se týče sexu, tak jak píše blogerka, mega zvýšená chuť :D ! což je super, no a jinak mě to s tělískem při sexu nikdy nepobolívalo, partner ze začátku provázky cítil, ale ne že by ho to pichalo - spíš šimralo, postupem času mají díky prostředí v pochvě změknout, dnes už je partner necítí.

Za mě i přes jednu cystu naprostá spokojenost, ještě bych mohla zmínit že mi úplně vymizela menstruace - snad se mi 2x stalo že jsem mírně špinila. Za rok (2019) půjdu na vyndání, protože mi uplynou už tři roky, a budeme chtít miminko. :-) Po mimču nebudu váhat si nechat dát další tělísko. :-)

108 Weronika Weronika | E-mail | 22. února 2018 v 20:09 | Reagovat

ZÁNĚT DĚLOHY TÝDEN PO ZAVEDENÍ!
Připojuji se k negativním reakcím na tohle tělísko. Po všech recenzích jsem byla v rozpacích, zda si ho mám zavést, asi mě upozorňoval můj vnitřní hlas.24 let, bezdětná. Bolest vydržím,  po jiných zkušenostech, dobře. Ale při rozevírání jsem bolestí musela zařvat, pár sekund strašná bolest až mdloby. Celý den křeče v břiše. Týden tmavý výtok pobolívání. Po týdnu čerstvá krev a to dost, křeče stále horší a horší. Gynekolog se zděsil, okamžitě mi ho vytáhl. Nyní jsem na silných ATB a pod kontrolou (i z důvodu, že jsem bezdětná). Rada pro ostatní: zvažte kazdá, je to v příbalovém letáku. HLAVNĚ  OKAMŽITĚ JÍT S POTÍŽEMI K LÉKAŘI A NEPTAT SE V DISKUZÍCH A ČEKAT.

109 Markéta Markéta | 19. března 2018 v 13:39 | Reagovat

Tak jsem se rozhodla připojit s mou zkušeností. Tělísko jsem měla celkem rok. Při zavedení byla bolest naprosto neskutečná! Brečela jsem jako malé dítě a pak mě museli na pul hodiny položit na postel, abych tam neomdlela. Další 3 dny jsem byla na práškách proti bolesti, pak se to trochu uklidnilo, ale pořád to bylo dost citlivé. První sex jsem měla asi až po 14 dnech, protože jsem měla hrozný strach, že to bude zase bolet a navíc jsem do té doby neustále krvácela. Pak se to na chvíli uklidnilo, menstruace přicházela nepravidelně co 14 dnů a občas jsem dostávala hrozné křeče do břicha (nutno říct, že takové jsem nikdy neměla ani s HA ani bez). Menstruace tedy nevymizela (a to jsem se na to tak těšila), po čase to ale přešlo do fáze, kdy jsem si vystačila jen se slipovou vložkou, ale zase o to déle (trvala cca 8 dnů). Po půl roce, kdy už to začínalo vypadat celkem dobře přišly bolesti břicha při každé menstruaci a to naprosto náhodně v nejméně vhodnou dobu. Bolesti byly tak silné, že jsem se musela zastavit a vydýchávat je (byla to podobná bolest jako při zavedení). Tyto bolesti se poté vrátily během ovulace, tzn. každých 14 dnů mě bolelo břicho - paráda! Aby to nebylo málo, asi za 3/4 roku jsem začala pociťovat další vedlejší účinky, kromě bolesti každé dva týdny to byly změny nálad, výtoky, nadměrný růst chloupků (na břiše, hrudníku), mastnější pleť, občasné krvácení během ovulace. Vydržela jsem to ještě 2 měsíce a rozhodla se pro vytažení. Vytažení jsem se bála, protože jsem vzpomínala na tu hroznou bolest při zavádění, ale opravdu to jen na sekundu štiplo a pak už vše bylo v pořádku. Po tomto ročním zážitku už si tělísko opravdu znovu zavést nedám a nikomu bych ho ani nedoporučila. A závidím všem, kdo to zvládají bez jakýchkoliv obtíží.

110 Simona Simona | 16. května 2018 v 14:32 | Reagovat

Zdrvaím všechny dámy :)
protože hledají informace o jaydess většinou holky, co se chystají na zavedení, nebo ty které již jedno vlastní a mají problém.
Zavádění pro mě nebylo žádné utrpení, protože jsem se nechala uspat, abych právě neměla špatnou zkušenost už od počátku. Samozřejmě je tu ta nevýhoda, že se jedná o relativně drahou metodu, která proste nesedne všem.
Ale za sebe mohu říct, že jsem jen spokojená. Ano cykluji (bolí me prsa, zadržuji vodu, mám PMS) zcela standardně jako bez jakékoli antikoncepce, ale krvácení prakticky zmizelo a nemusím řešit prášky, ani kondomy. Oproti HA jsem nadšená, sice si neupravím cyklus, ale krvácení je vyměněno za lehké špinění a ještě jen občas a nejsem iracionálně nasraná a přecitlivěla, jako jsem vždy byla po HA. Sice mi akorát teď končí ony 3 roky, ale lékař řekl, že stejně vždy to vydrží trochu déle, tak at prijdu koncem léta na vyndání.
Další momentálně neplánuji, ale po dětech do toho pujdu znovu, pravděpodobně do mireny (je na delší dobu)
Mrzí mě, že to nekterým holkám nesedne, ale je spousta holek, které jsou spokojené a zcela bez problémů.

111 KIRAtuth KIRAtuth | E-mail | Web | 1. července 2018 v 15:52 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/>pregnancyplus.info</a>

112 Sona Sona | E-mail | 15. srpna 2018 v 11:57 | Reagovat

Zdravim vsechny damy, no bohuzel vam o telisku nemohu rici nic pozitivniho. Pracovala jsem pro lekarsky prumysl a myslim, ze jsem dostala dost informaci ohledne Jaydess, Kyleeny a Mirena. Je to vse jeden umely hormon zvany Levonogestrel. Tyto hormony se dostanou behem 2 hodin do celeho tela, proto ty pupinky, bolesti hlavy atd. I ty cysty jsou spojene s timto hormonem. U nas bezelo v televizi hodne poradu o Mirene a ostatnich teliscich, ale v Cechach asi ne. Tam si to farm. prumysl asi hlida a toto tema nikoho moc nezajima. Jedno je jiste, prostrednictvim Levonogestrelu prestava telo vyrabet vlastni progesteron a nastava preva estrogenu, nasleduje dost casto nerovnova stitne zlazy, pribirani na vaze, padani vlasu.
Takze.. ja nikdy nikomu tyto teleska nemohu doporucit.
zdravim
Sona
PS: risiko-hormonspirale.de nebo hormonspirale-forum.de

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama